زیرساخت ها برای تولید صادرات محور فراهم شود | اتاق خبر
کد خبر: 304914
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 10:57
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر:
عبدالمجید هاشمی با بیان اینکه زیرساخت های کشور به منظور تولید صادرات محور باید مهیا شود؛ اظهار کرد: تولید در کشور باید رونق پیدا کند تا به توسعه و پیشرفت اقتصادی برسیم.

اتاق خبر: عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان با بیان اینکه زیرساخت های کشور به منظور تولید صادرات محور باید مهیا شود؛ اظهار کرد: تولید در کشور باید رونق پیدا کند تا به توسعه و پیشرفت اقتصادی برسیم.

عبدالمجید هاشمی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: مواردی همچون امور مالیاتی، ارزش افزوده، قوانین کار و همچنین برنامه بانک ها باید اصلاح شود تا زمینه شکوفایی اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی ادامه داد: دولت باید عزم جدی و راسخی برای تغییر در وضعیت اقتصادی داشته باشد و زمینه و بستر لازم برا سرمایه گذاری را آماده کند.

هاشمی به جلسه کمیسیون بیمه و مالیات اتاق ایران اشاره کرد و گفت: در این جلسه مشکلات حوزه بیمه، مالیات و ارزش افزوده مطرح شد. قرار شد که بعد از بررسی این موضوعات، نتیجه کار به مجلس ارائه شود.

به گفته وی؛ لازم است که رقم ارزش افزوده با توجه به تورم و بحران رکود در کشور از 10 درصد کاهش یابد تا چرخ اقتصاد حرکت کند. به عقیده من این رقم با توجه به شرایط فعلی ناعادلانه است.

عضو کمیسیون بیمه و مالیات اتاق ایران درخصوص تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت معتقد است: من کاملا با این اقدام موافقم. بهتر است که امور بازرگانی زیرنظر وزارت اقتصاد باشد. بازرگانی و صنعت دو حوزه مستقل هستن. با وجود تحمیل هزینه به جامعه لازم است که این اقدام انجام شود.

به گفته وی؛ آنچه که اهمیت دارد این است که کارها به درستی انجام شود وگرنه تفکیک یا ادغام چندان اهمیتی ندارد.  

*وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در 8 تیر 1390 و تصویب شورای نگهبان در 12 تیر در راستای طرح کوچک سازی دولت با ادغام دو وزارتخانه صنایع و معادن و نیز بازرگانی تشکیل شد. تصدی این وزارت در حال حاضر برعهده محمدرضا نعمت زاده است. اکنون بعد از 4 سال از تفکیک مجدد این دو وزارتخانه صحبت می شود.

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید