مسئولان شهری از ظرفیت مهندسان معدن مازندران استفاده کنند | اتاق خبر
کد خبر: 304946
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 18:46
رئیس نظام مهندسی معدن مازندران:
رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با اشاره به فعالیت یک‌هزار و 200 مهندس معدن در استان، گفت: امکان استفاده از ظرفیت مهندس معدن در زیرساخت‌های استان در حوزه شهری نیز استفاده شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس،هادی حمیدیان امروز در  در شهرستان ساری، اظهار کرد: رشته مهندسی معدن از قدیمی‌‌ترین رشته‌های دانشگاهی کشور است.

وی تصریح کرد: رشته معدن نخستین‌بار بیش از 80 سال پیش، توسط پرفسور حسابی که خود مهندس معدن بود، در دانشگاه تهران دانشجو پذیرفت،

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با اشاره به فعالیت یک‌هزار و 200 مهندس معدن در استان مازندران، خاطرنشان کرد: اعضای سازمان را مهندسان معدن دارای تخصص‌های متفاوت استخراج، اکتشاف و فرآوری‌های مواد معدنی، نقشه‌برداری، مکانیک سنگ و زمین‌شناس تشکیل می‌دهند.

این مسئول با اعلام اینکه با مدیریت صحیح نباید مهندس بیکار در استان داشته باشیم، اضافه کرد: با توجه به توان بالای فنی مهندسان معدن در ساخت تونل‌های شهری و زیرساخت‌های عمرانی و سدها نیاز است که مدیران شهری استان نگرش جدی به این سازمان داشته باشند.

حمیدیان تأکید کرد: این سازمان می‌تواند در کنار نظام مهندسی عمران یکی از بال‌های شهرداری‌ها استان باشد.

وی با اعلام اینکه وجود یک‌هزار و 200 مهندس معدن در مازندران سرمایه انسانی بالقوه در استان محسوب می‌شود، بیان کرد: برای رفع برخی مشکلات استان در حوزه معدن نیاز است از ظرفیت این مهندسان به‌خوبی استفاده شود.

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با اعلام اینکه ظرفیت معدنی مازندران نیز بسیار بالا است، گفت: در 200 معدنی که در استان مازندران فعال است، از ظرفیت این مهندسان به‌خوبی استفاده نمی‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید