ثبات تولید نفت خام و میعانات گازی ایران در رقم 3.5 میلیون بشکه | اتاق خبر
کد خبر: 305179
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 14:41
جدیدترین گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا با اشاره به عدم تغییر تولید سوخت مایع ایران در اکتبر و نوامبر 2015 نسبت به 3 ماه پیش از آن اعلام کرد، ایران در ماه‌های دهم و یازدهم سال جاری میلادی 3.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی در روز تولید کرده است.

اتاق خبر: اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور در جدیدترین گزارش خود در مورد تاثیرات تحریم ایران بر بازار جهانی نفت، اعلام کرد که تولید سوخت مایع در ایران طی ماه‌های آگوست و سپتامبر 2015 نسبت به 3 ماه پیش بدون تغییر مانده است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ برآوردهای جدیدترین گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که ایران در طی ماه‌های اکتبر و نوامبر 2015 روزانه به طور متوسط 3.5 میلیون بشکه سوخت مایع شامل نفت خام و میعانات گازی تولید کرده است.

این سازمان آمریکایی در گزارش پیشین خود اعلام کرده بود که ایران در ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر به طور متوسط روزانه 3.5 میلیون بشکه سوخت مایع تولید کرده است. این رقم برای ماه‌های ژانویه و فوریه 2015 در گزارش‌های پیش، روزانه 3.3 میلیون بشکه و ماه‌های می و ژوئن روزانه 3.4 میلیون بشکه عنوان شده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، متوسط تولید سوخت مایع ایران در ماه‌های دهم و یازدهم 2015 از متوسط تولید مدت مشابه سال گذشته و همینطور مدت مشابه بازه زمانی سال‌های 2012 تا 2014 حدود 100 هزار بشکه در روز بیشتر است.

در این گزارش بخش مربوط به تولید نفت خام ایران به تنهایی و آمار مربوط به تولید اعضای اوپک و غیر اوپک حذف شده است.

بر اساس قانون تحریم نفت ایران که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است اداره اطلاعات انرژی آمریکا موظف است تا گزارشی در مورد وضعیت بازار جهانی نفت و تأثیر تحریم ایران بر این بازار منتشر کند.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید