رئیس «چاینا تله کام» چین در دام مسئولان قضایی | اتاق خبر
کد خبر: 305187
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 17:09
- «چن شیائو بینگ» رئیس «چاینا تله کام»، سومین شرکت بزرگ و اپراتور خدمات اینترنتی و مخابراتی چین تازه ترین شکار مسئولان قضایی این کشور در راستای مبارزه با فساد است.

اتاق خبر: در شرایطی که هنوز مهر محکومیت مفسدان بزرگ چین خشک نشده است، دستگیری این فرد نشانه ای از عزم راسخ دولتمردان دومین اقتصاد برتر دنیا تحت رهبری «شی جین پینگ» رئیس جمهوری در مبارزه با فساد است.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ او از بدو روی کار آمدن اعلام کرد که مبارزه با فساد مبارزه با ببرها و مگس هاست و در برخورد با افراد خاطی هیچ کوتاهی قابل قبول نیست.
شرکت «چاینا تله کام» که رئیس آن حالا تحت بازرسی و بازجویی است، یکی از مشهورترین شرکت های مخابراتی و پیشرو بخصوص در ارائه نسل چهارم فن آوری اینترنت پرسرعت است و میلیون ها نفر در این کشور مشترک آن هستند.
این شرکت ها سالانه میلیاردها دلار از راه ارائه خدمات اینترنتی به مردم درآمد دارد و سرآمد آنها شرکت «چاینا موبایل» است.
تارنمای «چاینا ارگ» امروز با تایید این خبر اعلام کرد که مسئول ارشد این شرکت مخابراتی بزرگ چین به دلیل تخلفات شدید انضباطی که مقصود فساد مالی است، تحت بازجویی قرار گرفته است.
کمیسیون انضباطی حزب حاکم چین در بیانیه ای آورده است که وی بلندپایه ترین مقام مخابراتی است که تاکنون بازداشت شده و به دلیل تخلفات انضباطی مورد بازجویی قرار گرفته است.
«چن» 11 سال ریاست «یونایتد نت وورک» (چاینا یونیکام) دومین اپراتور بزرگ مخابراتی چین را بر عهده داشت و از پنج ماه پیش رئیس شرکت دولتی مخابراتی «چاینا تله کام» شده بود.
در بیانیه ای که از سوی مسئولان قضایی این کشور منتشر شده، آمده است که بیشترین موارد تخلف وی در 11 سالی بوده که ریاست «چاینا یونیکام» را در جریان توسعه نسل سوم فن آوری مخابراتی در اختیار داشته است.
بسیاری از مسئولان شرکت «چاینا یونیکام» چین در ماه های گذشته بازداشت شده و به دلیل فساد مالی تحت بازجویی های شدیدی بوده اند.
«چاینا تله کام» که در حال توسعه نسل چهارم فن آوری مخابراتی است و در بیانیه ای آورده است که دستگیری رئیس این اپراتور در اجرای این برنامه گسترده خللی ایجاد نخواهد کرد.
این شرکت تاکنون بیش از 500 هزار ایستگاه انتقال فن آوری و خدمات نسل چهارم را به مشترکان تلفن همراه ارائه کرده است و سرآمد همه شرکت های مخابراتی «چاینا موبایل» است که بیش از یک میلیون ایستگاه ارائه خدمات نسل چهارم در سراسر کشور دارد.
در راستای مبارزه با فساد در چین در سه سال گذشته بیش از 140 هزار مقام این کشور در سطوح مختلف از معاون فرمانده کل قوا گرفته تا رئیسان بزرگ شرکت های نفتی دستگیر شده اند.
این کشور حتی در چارچوب برنامه ای با عنوان «عملیات شبکه آسمان»، تاکنون 700 نفر از مقامات فاسد فراری را به کشور بازگردانده است که به دلیل فساد اقتصادی به کشورهای دیگر گریخته بودند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید