بحران فقر در آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 305216
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 18:15
افزایش شدید تعداد افراد بی‌خانمان و بالا رفتن تقاضا برای دریافت کمک‌های غذایی سبب شده است سال ۲۰۱۵ سال بی‌خانمانی در آمریکا لقب گیرد.

اتاق خبر: بنا به نتایج حاصل از تحقیق صورت گرفته توسط شورای شهرداران آمریکا، در حال حاضر شهرهای بزرگ آمریکا با مشکل کمبود فضا برای جا دادن به افراد بی خانمان و همچنین افزایش تقاضا برای دریافت کمک های غذایی از سوی این افراد روبرو هستند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ سال 2015 به دلیل افزایش شدید تعداد افراد بی خانمان در شهرهایی مانند لس آنجلس، واشنگتن دی سی و سیاتل، به عنوان مناطق با بیشترین تراکم جمعیتی، سال بی‌خانمانی در آمریکا لقب گرفته است.

بر اساس تحقیق موسوم به "بی خانمانی و گرسنگی" در آمریکا، تعداد افراد بی‌خانمان در خیابان های این شهرها به شدت افزایش یافته است.

واشینگتن دی سی بیشترین میزان افزایش را در تعداد افراد بی خانمان داشته است به گونه ای که تعداد افراد بی خانمان در این شهر نسبت به سال گذشته 28 درصد رشد داشته و تعداد خانواده های بی سرپناه نیز 60 درصد بالا رفته است.

 از سوی دیگر تقاضای کمک های غذایی نیز در این شهر 27 درصد رشد داشته است.

در سال 2015، جمعیت افراد بی خانمان در نیویورک، پایتخت آمریکا، نیز 60 درصد رشد داشته است.

شورای شهرداران آمریکا، نرخ دستمزد پایین و اجاره بهای بالا در شهرهای آمریکا را از جمله مهمترین دلایل افزایش تعداد افراد بی خانمان و گرسنه در این کشور عنوان کرده اند.

این گزارش تأکید می کند به دلایل ذکر شده، میزان اعتراضات مدنی برای افزایش حداقل حقوق در آمریکا طی سال گذشته افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

در حال حاضر نرخ گرسنگی در آمریکا به بالاترین میزان خود از سال 1930 و دوران رکود شدید اقتصادی تا کنون رسیده است، در سال های گذشته نیز شاهد کاهش شدید بودجه کمک های غذایی در آمریکا بوده‌ایم.

بنا به اعلام گروه ائتلاف حمایت از افراد بی خانمان، هر شب 60 هزار نفر در گرم خانه های نیویورک می خوابند که 23 هزار نفر از آنها کودک هستند.

شهرداری نیویورک اعلام کرده است که در سال های گذشته سالانه 420 میلیون دلار برای ایجاد سرپناه موقت برای افراد بی خانمان  هزینه صرف کرده است که کمک های دولتی برای این موضوع تنها 69 میلیون دلار در سال بوده است.

شهرهای لوس آنجلس، هاوایی، پورتلند، و اورگان آمریکا اخیرا به دلیل تشدید بحران افراد بی خانمان اعلام شرایط اضطراری کرده اند.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید