14 دی زمان اعلام نظر هیات های اجرایی در خصوص داوطلبان مجلس شورای اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 305221
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 18:26
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام گفت: نظر هیات های اجرایی در خصوص صلاحیت داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان همزمان با سراسر کشور 14 دی مشخص و اعلام می شود.

عبادالله باقری روز دوشنبه در گفت وگویی اظهار کرد: روند بررسی صلاحیت 81 داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه ایلام و 27 داوطلب در حوزه انتخابیه دهلران توسط مراجع چهارگانه در جریان است و تا 14 دی ماه اعلام نظر خواهد شد.
وی افزود: هیات های اجرایی حداکثر 24 ساعت پس از پایان بررسی و تا 15 دی ماه دلایل و شواهد مبنی بر رد صلاحیت افراد را به صورت مکتوب به آنان اعلام می کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان ایلام یادآور شد: داوطلبان رد رصلاحیت شده بر اساس قانون چهار روز فرصت دارند با مراجعه به هیات های نظارت اعتراض خود را نسبت به نظر هیات اجرایی اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.
باقری تاکید کرد: هیات های نظارت نیز بر اساس آنچه در قانون انتخابات پیش بینی شده باید ظرف مدت هفت روز ضمن رسیدگی به درخواست افراد، نظر خود را در خصوص این افراد اعلام کنند.
وی گفت: اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده حداکثر تا 29 بهمن مشخص و از طریق فرمانداری های ایلام و دهلران اعلام خواهد شد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری هفتم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در استان ایلام برگزار می شود.
108 نفر در 2 حوزه انتخابیه این استان شامل 101 مرد و هفت زن خود را به عنوان نامزد معرفی کرده اند که در مقایسه با 58 نفر دوره نهم 86 درصد تعداد شرکت کنندگان افزایش یافته است.
استان ایلام با 20 هزار کیلومتر مربع گستره و 565 هزار نفر جمعیت سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید