برگزاری انتخاباتی باشکوه، باعث تحکیم قدرت داخلی کشور می شود | اتاق خبر
کد خبر: 305232
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 19:18
استاندار سمنان:
استاندار سمنان افزایش دو برابری ثبت نام کنندگان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را نشانه ای از گسترش میل به مشارکت مردم دانست و گفت: انتخابات امسال با مشارکت گسترده مردمی، تحکیم قدرت داخلی کشور را به همراه خواهد داشت.


به گزارش اتاق خبر،محمدرضا خباز روز دوشنبه در نشست اعضای ستاد انتخابات این استان، افزود : برگزاری انتخابات حداکثری، نه تنها موجبات عزت و سربلندی کشور را فراهم می کند، بلکه یاس و نا امیدی دشمنان را در پی خواهد داشت.
وی اظهارداشت: در مرحله ورود رسمی به فرآیند انتخابات، تعداد قابل توجه ثبت نام کنندگان حکایت از رکوردشکنی دارد و باید این رخداد را به فال نیک گرفت، زیرا نشانه ای است گویا از گسترش میل به مشارکت و نشاط سیاسی که ضرورت وجود آن در مقطع کنونی، بیش از پیش احساس می شود.
خباز با بیان این که ثبت نام تعداد چشمگیر داوطلبان انتخاباتی برای انتخابات امسال، موجب ناراحتی دشمنان و خرسندی دوستان نظام و انقلاب شده است، خاطرنشان کرد : این امر دست مردم را برای انتخاب، به ویژه انتخاب اصلح بازتر می کند.
وی خاطرنشان کرد : افرادی که ثبت نام کرده اند، برخواسته از عموم مردم هستند و پس از گذراندن مراحل قانونی تایید صلاحیت، مقدمه ساز حضور و مشارکت حداکثری مردم در روز اخذ آرا خواهند بود.
وی با استناد به بیانات رهبری درباره انتخابات افزود: تاکید رهبری بر حق الناس بودن آرا مردم، بذر خیری است که در انتخابات امسال نیز به ثمر خواهد نشست.
استاندار سمنان همچنین بر لزوم قانون مداری همه مسئولان و عوامل برگزاری انتخابات در استان سمنان تاکید کرد.
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان در این نشست، از هماهنگی های تدارکاتی و ترابری برای مناطق کوهستانی و برفگیر استان به منظور آمادگی در شرایط نامناسب جوی خبر داد.
خباز با اشاره به اتمام مرحله اول فراخوان سازمان ثبت احوال استان برای دریافت اسناد هویتی لازم برای شرکت در انتخابات، تصریح کرد: هماهنگی های لازم جهت همخوانی سامانه احراز هویت رای دهندگان در شعبه ها با موارد دارای مغایرت ثبتی انجام شده است.
محمدرضا میرزایی یادآورشد: افزون بر 13 هزار نفر از واجدین شرایط رای در سامانه ثبت احوال دارای شرایط مشخص کد ملی نبودند که سه هزار نفر از این افراد، در مرحله اول فراخوان نسبت به رفع اشکال و نواقص اسناد مربوط به کد ملی خود، اقدام کردند.
وی افزود: غیر ایرانی بودن، فوت، شناسنامه المثنی ثبت نشده در سامانه و جعل سندهای هویتی، سبب می شود در هنگام رای گیری سامانه ثبت احوال پیغام خطا صادر کند که هیات های اجرایی در خصوص رسیدگی به این موارد آموزش های لازم را فراگرفته اند.
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از مردم این استان خواست در صورت در اختیار نداشتن کد ملی، در اولین فرصت با مراجعه به ثبت احوال هر شهرستان، برای دریافت کدملی اقدام کنند.
داشتن تابعیت ایرانی و داشتن سن 18 سال تمام، شرایط رای دادن در دو انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند 94 است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید