انفجارهای تروریستی در حمص | اتاق خبر
کد خبر: 305305
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 23:39
وقوع دو انفجار تروریستی در حی الزهرا حمص و آغاز دومین مرحله از توافقنامه آتش بس در الزبدانی، الفوعه و کفریا از جمله مهمترین تحولات در سوریه است.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از شبکه المنار، در پی دو انفجار تروریستی در حی الزهرا حمص در مرکز سوریه ۱۹ نفر شهید و بیش از ۱۳۰ تن دیگر زخمی شدند. یکی از این انفجارها در پی حمله انتحاری انجام گرفت.

«طلال البزازی» استاندار حمص نیز از وقوع دو حمله در حمص خبر داده و اظهار داشت که یکی از این حملات با انفجار یک خودروی بمب گذاری شده انجام گرفته و سپس یک تروریست انتحاری که بسته انفجاری به همراه داشت خودش را منفجر کرده است.

در همین حال ارتش سوریه به سمت شهر الشیخ مسکین در حومه شمالی درعا پیشروی نموده و توانست بر آتشبار توپخانه و بخش هایی از مقر تیپ ۸۲ کنترل یابد.

در پی حمله ارتش سوریه به جنوب شرقی منطقه ابورئیل در حومه جنوبی حلب که با استفاده از توپخانه و موشک اندازها انجام گرفت شماری از تروریست ها زخمی شدند.

دومین مرحله از توافقنامه آتش بس در شهر الزبدانی، الفوعه و کفریا نیز آغاز شده و پیش از این کاروانی از آمبولانس های امداد و اتوبوس ها برای زمینه سازی خروج همزمان زخمی های دو طرف وارد این مناطق شده بودند.

این توافقنامه متضمن خروج ۳۳۶ زخمی و خانواده هایشان از مناطق محاصره شده کفریا و الفوعه در حومه شمالی ادلب است و در مقابل ۱۲۳ زخمی و خانواده هایشان توسط صلیب سرخ از شهر الزبدانی در حومه دمشق خارج می شوند.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید