راهکارهای شورا برای کاهش آلودگی هوا | اتاق خبر
کد خبر: 305409
تاریخ انتشار: 8 دی 1394 - 16:11
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آلودگی هوای تهران گفت: همه راهکارها از موارد مربوط به حمل و نقل عمومی گرفته تا پیاده روی و دوچرخه سواری در شورا مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش اتاق خبر،مهدی چمران در گفت‌و‌گویی، با تاکید بر اینکه فعالیت شورای شهر یک فعالیت اجرایی نیست و بخش اجرای کار برعهده دستگاه اجرایی و قوه مجریه است، اظهارکرد: درمورد آلودگی هوا نیز شورا مصوباتی داشته که هم به دولت فعلی و هم به دولت گذشته ارائه داده است.درواقع این مصوبات را به دولت قبل ارائه داد و اصلاحاتی که در دولت قبل تصویب شده بود را مجددا مورد بازنگری قرار داده و مصوبه جدید را به دولت جدید ارائه داده است.

 

وی با بیان اینکه در مصوبه مذکور همه مواردی که می‌تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد ذکر شده است، افزود: همه موارد از موارد مربوط به حمل و نقل عمومی گرفته تا پیاده روی و دوچرخه سواری و حتی مواردی که در دوره سوم زمانی که ابتکار عضو شورا بودند در شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و راهکارها ارائه شد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در زمینه رفع آلودگی هوا چند نهاد دارای مسئولیت هستند، توضیح داد: بخشی از کار باید توسط شهرداری انجام شود که شهرداری به صورت کامل آنچه می توانسته انجام داده است. بقیه موارد باید توسط نهادهای دیگر از جمله مجلس که باید برای حمل و نقل عمومی بودجه و اعتبار تخصیص دهد، دولت که باید این بودجه را بپردازد، وزارت نفت،وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت و معدن انجام شود.

 

منبع:ایسنا

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید