آغاز بارش برف از چهارشنبه در کردستان | اتاق خبر
کد خبر: 305418
تاریخ انتشار: 8 دی 1394 - 17:24
مدیرکل هواشناسی کردستان اعلام کرد
مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از صبح چهارشنبه کردستان در دامنه فعالیت یک سامانه بارشی فعال برف، قرار می‌گیرد

به گزارش اتاق خبر محمدطالب حیدری امروز در گفت‌وگویی، اظهار از ورود سامانه بارشی جدید در استان خبر داد و اظهار داشت: قطع بارندگی‌ها در 10 روز گذشته کم و بیش نگرانی‌هایی در خصوص ادامه روند خشکی هوا را در استان پیش آورده بود.

وی تصریح کرد: برآوردهای جدید مژده بارش‌های مناسبی از برف را در 10 تا 15 روز آینده می‌دهد و بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از صبح چهارشنبه استان کردستان همانند بیشتر نواحی غربی و جنوب غربی کشور در دامنه فعالیت یک سامانه بارشی فعال برف، قرار می‌گیرد.

به گفته مدیرکل هواشناسی کردستان، این موج جدید نوید بخش بهاری مطبوع با جبران نسبی کاهش خطرناک منابع آبی منطقه را می‌دهد.

حیدری تصریح کرد: بارش‌ها حدودا از ظهر فردا چهارشنبه 9 دی ماه آغاز می‌شود و انتظار می‌رود در کردستان موج نخست بارش‌ها تا ظهر پنجشنبه تدوام داشته باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته بارش‌ها عملا تا نیمه شب پنجشنبه قطع می‌شود، اظهار داشت: از اواخر پنجشنبه‌شب موج دوم بارش‌ها در استان آغاز و کم و بیش متناوبا تا ظهر شنبه 12 دی ماه  دوام می‌آورد.

مدیرکل هواشناسی کردستان افزود: در بعد از ظهر روز یکشنبه هفته آینده نیز کمی بارش برف پیش‌بینی شده است و عملا پس از آن این سامانه بارشی از غرب کشور عبور می‌کند.

حیدری خاطرنشان کرد: از چهارشنبه هفته بعد سامانه‌ جدید دیگر طی چند روز بارش‌هایی را برای منطقه به ارمغان می‌آورد و با این بارش‌ها سهمیه دی ماه بارشی نیز عملا تامین می‌شود.

به گفته وی، سامانه‌های متناوب بارشی از 9 تا 23 دی‌ماه جاری جبهه‌های دینامیک بوده و بر اثر تلاقی هوای گرم و مرطوب حاره‌ای از جنوب و هوای سرد و خشک شمال ایجاد می‌شود و بنابراین تغییرات دمای هوا و نیز وزش باد حین عبور این سامانه‌ها امری عادی است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید