رتبه نخست خراسان رضوی در سواد آموزی | اتاق خبر
کد خبر: 305639
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 21:37
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از پیشتازی و اختصاص رتبه نخست سواد آموزی در این استان خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از پیشتازی و اختصاص رتبه نخست سواد آموزی در این استان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، سیدجواد حسینی صبح چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی ابراز کرد: خوشبختانه خراسان رضوی در امر سواد آموزی پیشتاز بوده به گونه ای که این استان در مجموع فعالیت های نهضت سوادآموزی در کشور رتبه نخست را در اختیار دارد  و در ۱۴ شاخص این بخش نیز رتبه برترکشور را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: کسب عنوان های برتر در شاخص هایی مانند شتاب بخشی، جذب، پالایش اقشار آسیب پذیر و روستاییان گوشه ای از موفقیت های این اداره کل بوده به گونه ای که درحال حاضر میزان باسوادی رده سنی شش سال به بالا در استان خراسان رضوی در حدود ۹۱ درصد  است.

وی با اشاره به آمار باسوادی بالای ۹۱ درصد گفت: این موفقیت در حالی از آن خراسان رضوی است که این آمار در کشور ۸۶/۴ درصد را نشان می دهد و در دنیا نیز به میزان ۸۳/۶ درصد است.

حسینی بیان کرد: با مشارکت نزدیک به سه هزار مدیر آموزشگاه موفق شدیم تا سواد اولیا دانش آموزان را به سطح ۹۹/۲ درصد و همچنین سواد گروه سنی افراد ۱۰ تا ۲۰ ساله را به ۹۹/۵ درصد برسانیم.

حسینی بااشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به دستور امام خمینی (ره) بیان کرد: فرمان حضرت امام  موجب شد تا به همت معلمان بیش از ۱۰ میلیون نفر از هموطنان در قالب اقدمات نهضت سوادآموزی باسواد شوند.

وی اجرای برنامه های لازم برای سواد آموزی در حوزه اتباع خارجی و همچنین ایجاد ۵۶ مرکز یادگیری یاددهی آموزشیاران نهضت سوادآموزی در استان را از دیگر اقدامات مثبت انجام شده در این بخش عنوان کرد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید