اعلام آمادگی بانک ملی برای کمک به توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان | اتاق خبر
کد خبر: 305657
تاریخ انتشار: 10 دی 1394 - 05:53
مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: این بانک آمادگی کامل دارد برای توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان اقدامات اساسی و اثرگذار انجام دهد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان سیستان و بلوچستان که با حضور استاندار و مسئولان بانک‌ها و سازمان‌های اقتصادی استان برگزار شد، با اشاره به پتانسیل‌های گسترده استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: بانک ملی ایران آمادگی دارد از طرح‌های سازنده و صادرات محور استان حمایت کامل داشته باشد.

وی با اشاره به محدودیت‌های سیستم بانکی برای ارائه خدمات گسترده‌تر به فعالان اقتصادی گفت: در حال حاضر 90 درصد تامین مالی کشور توسط بانک‌ها صورت می‌گیرد و لازم است سازوکارهای دیگری نظیر ورود سرمایه خارجی برای تامین مالی اقتصاد کشور اجرایی شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کشور با اشاره به خدمات ارزنده بانک‌ها جهت توسعه اقتصاد کشور گفت: بانک‌ها برای توسعه کشور به‌ویژه در شرایط فعلی که نیاز به تحول اقتصادی احساس می‌شود، آمادگی کامل دارند و ان‌شاء الله با اجرای برجام، سطح ارائه خدمات نظام بانکی به فعالان اقتصادی کشور ارتقا خواهد یافت.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان برای کشور و سیستم بانکی مهم است و در این راستا بانک ملی ایران آمادگی دارد از طرح‌های صادرات محور و مولد با نرخ‌های ترجیحی حمایت کند.

همتی گفت: امکان تخصیص منابع مازاد برای استان سیستان و بلوچستان برای پرداخت تسهیلات به طرح‌های صادرات محور و مولد نیز از دیگر برنامه‌های بانک ملی ایران برای توسعه این استان است.

وی از اینکه برخی بی‌اطلاع از خدمات ارزنده و عظیم سیستم بانکی در طول حیات جمهوری اسلامی ایران صرفا برخی تخلفات آن را که عمدتا خارج از سیستم به آن تحمیل شده است بزرگ می‌کنند، انتقاد و تاکید کرد: باید در مورد عملکرد سیستم بانکی کشور قضاوت صحیح و عادلانه داشته باشیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید