مقایسه گیمر های زن و مرد حرفه ای | اتاق خبر
کد خبر: 305702
تاریخ انتشار: 10 دی 1394 - 11:00
اگر شما فکر می‌کنید که تنها آقایان گیمرهای حرفه ای هستند، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید! چرا که بر اساس تحقیقات Pew Research Center ، بانوان به اندازه آقایان، وقت خود را صرف بازی ها می‌کنند.

اتاق خبر - اگر شما فکر می‌کنید که تنها آقایان گیمرهای حرفه ای هستند، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید! چرا که بر اساس تحقیقات Pew Research Center ، بانوان به اندازه آقایان، وقت خود را صرف بازی ها می‌کنند؛ هرچند که معمولا خود را به عنوان "گیمر" معرفی نمی‌کنند. به همین دلیل است که جامعه گیمرها تصور می‌کنند که صنعت بازی، تحت سلطه مردان قرار گرفته است، درحالی که اینطور نیست!

نظر سنجی انجام شده، با دو هزار شرکت کننده، نشان می‌دهد که 50 درصد از آقایان و 48 درصد از خانم ها، به انجام بازی ها می‌پردازند. در همین حال، تنها 6% از خانم ها، خود را گیمر می‌دانند درحالی که 15% از آقایان، ادعای گیمری دارند! نکته جالب دیگر این است که 60% از خانم ها و آقایان، تصور می‌کنند که بازی های رایانه ای، مختص مردها هستند.

 حدود 25% از کسانی که بازی می‌کنند (و 39% از کسانی که خودشان را گیمر می‌نامند) تصور می‌کنند که بازی های رایانه ای، به حل مشکلات و بهبود مهارت های تفکر استراتژی، کمک می‌کنند. آن هم در مقایسه با 8% از کسانی که بازی نمی‌کنند
حدود 17% از کسانی که بازی می‌کنند (و 34% از کسانی که خودشان را گیمر می‌نامند) فکر می‌کنند که بازی های رایانه ای، بهتر از سایر سرگرمی های تلویزیونی هستند. آن هم در مقایسه با 5% از کسانی که اصلا بازی نمی‌کنند.

حدود 15% از کسانی که بازی می‌کنند (و 28% از کسانی که خودشان را گیمر می‌نامند) می‌پندارند که بازی های رایانه ای، کارهای گروهی و ارتباطات را ترویج می‌دهند. آن هم در مقایسه با 6% از کسانی که اصلا بازی نمی‌کنند.


نکته قابل توجه دیگر این است که بر اساس این نظر سنجی، اکثر بازیکنان، به تبلیغات منفی علیه بازی ها، اصلا توجه نمی‌کنند.
حدود 35% از کسانی که بازی می‌کنند (و 53% از کسانی که خودشان را گیمر می‌نامند) تصور می‌کنند که اکثر بازی های رایانه ای، وقت تلف کردن نیستند. آن هم در مقایسه با 13% از کسانی که اصلا بازی نمی‌کنند.

حدود 33% از کسانی که بازی می‌کنند (و 46% از کسانی که خودشان را گیمر می‌نامند) فکر می‌کنند که اقلیت در بازی های رایانه ای، ضعفِ به خصوصی، به شمار نمی‌روند. در همین حال، 9% از بازیکنان (و 10% از "گیمرها") تصور می‌کنند که اکثر بازی های رایانه ای، اقلیت های ضعیفی دارند. همچنین، به طور کلی، 61% از کسانی که بازی نمی‌کنند، درمورد این موضوع دیدگاهی ندارند.

حدود 26% از کسانی که بازی می‌کنند (و 35% از کسانی که خودشان را گیمر می‌پندارند) فکر نمی‌کنند که بانوان، در بازی های رایانه ای، ضعیف باشند. در همین حال، 16% از بازیکنان (و 24% از گیمرها) تصور می‌کنند که خانم ها، عملکرد ضعیفی در بازی های رایانه ای دارند. همچنین، کلا 55% از کسانی که بازی نمی‌کنند، در مورد این موضوع هم دیدگاه به خصوصی برای اشتراک گذاری ندارند.

منبع: بروزرسانی

نظرات
ADS
ADS
پربازدید