انگلیس: لندن از گسترش تجارت با ایران حمایت می کند | اتاق خبر
کد خبر: 305733
تاریخ انتشار: 10 دی 1394 - 11:43
وزارت امور خارجه انگلیس شامگاه چهارشنبه در گزارشی گفت 'از گسترش تجارت با ایران در صورت پایبندی به تعهداتش بر اساس توافق تاریخی صورت گرفته در چهارم جولای گذشته در وین که می تواند منجر به لغو تدریجی تحریم های این کشور شود، حمایت می کند.

اتاق خبر: وزارت خارجه انگلیس در این گزارش که مرتبط با مواضع جدیدش در ارتباط با تجارت با ایران و آخرین توصیه هایش در این خصوص است، عنوان کرد: دولت انگلیس پیش از این به بخش های تجاری و مالی کمک کرده است تا بتوانند آمادگی لازم را برای استفاده از مزیت ناشی از فرصت هایی که احتمالا (با رفع تحریم ها در چارچوب توافق هسته ای) ایجاد خواهد شد، با هدف گسترش مناسبات تجاری و سرمایه گذاری میان دو کشور ، به دست آورند.
بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ این وزارتخانه تصریح کرد: دولت انگلیس همچنان از بخش های تجاری که درصدد استفاده از فرصت های تجاری که موضوع تحریم ها نیستند، حمایت به عمل خواهد آورد.
وزارت امور خارجه انگلیس همچنین در این گزارش با بیان اینکه لغو تحریم های ایران به صورت مرحله ای صورت می گیرد، افزود: اولین مرحله آن زمانی به وقوع می پیوندد که تهران به توافق ها و تعهداتش ( براساس توافق وین ) عمل کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز این مساله را تایید کند.
این وزارتخانه اضافه کرد: زمان بندی دقیق این مساله همچنان نامشخص است و می تواند یک هفته یا چند ماه به طول بکشد و این مساله بستگی به سرعت عمل ایران در اجرای توافق وین دارد.
وزارت امور خارجه انگلیس با اشاره به اقدامات حمایتی اش از بخش های تجاری و اقتصادی این کشور برای گسترش همکاری شان با ایران، گفت: بازگشایی سفارت انگلیس در تهران نقش کلیدی در پیشبرد این مساله بازی خواهد کرد .
این وزارتخانه در پاسخ به این سووال که کدام بخش ها در اولین مرحله از کاهش تحریم ها علیه ایران، تاثیر خواهند پذیرفت، گفت: بخش های بانکداری، مالی، بیمه، نفت، گاز و پتروشیمی، کشتی رانی، کشتی سازی و حمل ونقل، طلا و دیگر فلزات گران بها، چاپ اسکناس و ضرب سکه از جمله فعالیت هایی هستند که با برداشته شدن تحریم های ایران، بیشترین تاثیر را خواهند پذیرفت.
وزارت امور خارجه انگلیس به شرکت هایی که قصد تجارت با ایران را دارند، توصیه کرده است که می بایست حتما این اطمینان را به دست آورند که فعالیت های آنان، براساس تحریم های وضع شده علیه ایران، ممنوع نیستند.
این وزارتخانه در مورد تجارت با ایران، گفت: این کشور یک بازار در حال ظهور با بسیاری از فرصت ها است و به هر حال دارای برخی از پیچیدگی ها در زمینهٔ تجاری است.
وزارت امور خارجه انگلیس با تاکید بر لزوم آگاهی شرکت های انگلیسی از آخرین وضعیت تحریمی ایران قبل از هر گونه عقد قراردادی با طرف های ایرانی عنوان کرد: شرکت هایی که با دولت آمریکا دارای مناسبات تجاری هستند نیز بایستی آگاه از وضعیت تحریم های آمریکا علیه ایران باشند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید