تدابیر شدید امنیتی در شهرهای بزرگ دنیا در آستانه سال نو میلادی | اتاق خبر
کد خبر: 305817
تاریخ انتشار: 11 دی 1394 - 13:20
در آستانه سال نو میلادی بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا تحت تدابیر شدید امنیتی و در بالاترین سطح هشدار نسبت به حملات تروریستی قرار گرفته اند.

به گزارش اتاق خبر ،در آستانه سال نو میلادی بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا تحت تدابیر شدید امنیتی و در بالاترین سطح هشدار نسبت به حملات تروریستی قرار گرفته اند.

در بروکسل، پایتخت بلژیک برای کاهش خطر حمله های تروریستی مراسم آتش بازی و جشن شب سال نو برگزار نمی شود. شهردار بروکسل ضمن تائید این خبر اعلام کرد که هر سال برای این جشن بیش از ۱۰۰ هزار نفر به این شهر می آیند و امکان نظارت و کنترل بر همه ممکن نیست.

در پاریس نیز بر خلاف هر سال، مراسم شب سال نو با مراسم آتش بازی که در محل طاق پیروزی واقع در خیابان شانزلیزه برگزار می شود، همراه نخواهد بود و در تمامی مراکز توریستی و خیابان های اصلی شهر تدابیر شدید امنیتی برقرار است.

بر اساس گزارش ها، حدود ۱۱ هزار نیرو شامل نیروهای پلیس، ژاندارمری و آتش نشانی در سراسر پاریس برای تامینامنیت پایتخت مستقر شده و در حالت آماده باش هستند.

در پی حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس که مرگ ۱۳۰ نفر را درپی داشت، تدابیر امنیتی در سراسر فرانسه افزایش یافت.

در میدان سرخ مسکو نیز امسال محدودیت هایی برای برگزاری مراسم جشن سال نو ایجاد شده است. اگرچه مقام های رسمی دلیل افزایش تدابیر امنیتی را برگزاری کنسرت در این میدان عنوان کرده اند.

سطح تدابیر امنیتی در دیگر پایتخت ها از جمله برلین و لندن نیز تشدید شده است

 

منبع:یورونیوز

نظرات
ADS
ADS
پربازدید