آیت الله مکارم شیرازی از تلاش های دولت در مسیر رشد و شکوفایی کشور تقدیر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 305860
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 03:19
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تقدیر از تلاش های دولت در مسیر رشد و شکوفایی کشور گفت: ایجاد امنیت اقتصادی و سیاسی در کشور باعث می شود که بخش خصوصی و مردم در عرصه اقتصاد فعال شده و رونق اقتصادی را رقم بزنند.

اتاق خبر - آیت الله مکارم شیرازی روز جمعه در دیدار محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری،همچنین تلاش برای یکپارچه سازی جهان اسلام را مورد توجه قرار داد و بر تقویت وحدت و انسجام مسلمانان تاکید کرد.

**نهاوندیان: بسته شدن پرونده پی ام دی از دستاوردهای مهم دولت
رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در ابتدای این دیدار ، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دولت در عرصه های مختلف، لغو یکپارچه تحریم ها و بسته شدن پرونده پی ام دی را از دستاوردهای مهم دولت برشمرد و گفت: امروز شیطنت ها و فتنه انگیزی هایی در مسیر اجرای برجام از سوی دشمنان انجام می شود که دولت و مسوولان کشور با هوشیاری کامل اجازه نمی دهند تاثیری در این مسیر داشته باشد.
محمد نهاوندیان با بیان اینکه همه باید در کشور دستاوردهای ملی را حفظ و حراست کنند، افزود: وظیفه دولت برداشتن موانع از مسیر اقتصاد کشور بود و امروز در فضای بوجود آمده پس از توافق بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی در کشور تشویق و ترغیب شوند تا بتوانیم به رشد و پیشرفت مورد نظر دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان نقش آفرین اصلی در صحنه مبارزه با تروریسم و افراطی گری مطرح است، خاطرنشان کرد: باید از این فضای سیاسی بوجود آمده برای ترسیم چهره راستین ایران در افکار عمومی جهان و مقابله با اسلام هراسی استفاده درست فرهنگی کرده و اسلام رحمت و رحمانیت را به جهان معرفی کنیم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید عصر پنجشنبه گذشته به قم سفر کرد.
وی دیروز با حضرات آیات مراجع تقلید سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی، عبدالله جوادی آملی ، سید محمد علی علوی گرگانی و حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی دیدار داشت.
نهاوندیان امروز جمعه نیز با آیات عظام مکارم شیرازی ،صافی گلپایگانی ، وحید خراسانی ، موسی شبیری زنجانی و وحید خراسانی دیدار کرد.

وی همچنین امروز در نشست مشترک با فعالان اقتصادی استان قم سخنرانی کرد.
مصاحبه مطبوعاتی عصر جمعه ، پایان بخش سفر نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری به قم بود.

منبع: ایرنا

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید