مشتری مداری حلقه مفقوده صنعت خودروی ایران | اتاق خبر
کد خبر: 305935
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 13:57
رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: ایران خودرو و سایپا مشتری‌مدار نیستند به همین دلیل مصرف‌کنندگان از کیفیت محصولات این شرکتها ناراضی هستند.

اتاق خبر: محمد جعفری اظهار کرد: ایران خودرو و سایپا سال‌هاست که به تولید خودرو به صورت انحصاری مشغولند و عواقب این انحصار گریبانگیر مصرف‌کنندگان شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه در بازار انحصاری خودروی کشور دو خودروساز بزرگ لزومی ندیده‌اند که به نیازها و خواسته‌های مصرف‌کنندگان توجه کنند، خاطرنشان کرد: بنابراین مشتری مداری به حلقه مفقوده صنعت خودروی ایران تبدیل شده است.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: اگر ایران خودرو و سایپا مشتری‌مدار بودند، محصولات تولیدی آنها پس از خروج از کارخانه نیاز به مراجعه به تعمیرگاه پیدا نمی‌کرد که البته این موضوع انتقاد وزیر صنعت را نیز به دنبال داشته است.

وی افزود: در این شرایط باید تعرفه واردات خودروهای خارجی کاهش یابد تا با منطقی شدن قیمت این خودروها در داخل کشور، خودروسازان داخلی نیز مجبور به رقابت و افزایش کیفیت محصولاتشان شوند.

جعفری با بیان اینکه با حرف و بخشنامه نمی‌توان دو خودروساز بزرگ را مجبور به رعایت حقوق مصرف‌کنندگان کرد، تصریح کرد: در این زمینه باید با کاهش تعرفه واردات خودروهای خارجی، زمینه را برای رفع انحصار و رقابتی شدن بازار خودروی ایران فراهم کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید