ادامه پیشروی های ارتش سوریه در حومه استان حماه | اتاق خبر
کد خبر: 306008
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 00:04
پایگاه خبری العهد ،روز شنبه اعلام کرد: ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در ادامه پیشروی های خود درحومه استان 'حماه' سه روستای «زور السوس»، «القنیطره» و «کریمش» را آزاد کردند.

به گزارش اتاق خبر،به نوشته این پایگاه خبری ،ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت پس از درگیری با تروریست ها در شمال سوریه توانستند کنترل این سه روستا در منطقه ی 'السلمیه غربی ' واقع در حومه استان 'حماه' را بدست بگیرند.
براساس این گزارش در جریان این درگیری ها خسارت جانی و مالی زیادی به تروریست ها وارد و مخفیگاهها و مواضع آنها منهدم شد.
بر اساس این گزارش ، یگان هایی از ارتش سوریه نیز پایگاههای گروههای تروریستی در «حاره البجابجه»، «حاره البدو» و «جمرک القدیم» در منطقه درعا در جنوب سوریه را منهدم کردند.
ارتش و نیروهای مردمی سوریه از چند ماه پیش تاکنون در جریان حمله های زمینی و هوایی به مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی پیشروی های فراوانی داشتند و مناطق وسیعی را در حومه حلب، حمص، لاذقیه و حماه به کنترل خود درآورده اند.
نیروهای ارتش سوریه چهارشنبه گذشته میدان اصلی شهر شیخ مسکین واقع در استان درعا در جنوب این کشور را نیز آزاد کردند.
شهر شیخ مسکین در قلب درعا که مهم ترین هدف ارتش برای آزادسازی در جنوب سوریه است در راستای یکی از مسیرهای ارتباطی مهم دمشق به شهر درعا در نزدیک مرز اردن قرار دارد و بازپس گیری آن تسلط ارتش سوریه بر خط دفاعی جنوب دمشق را تقویت خواهد کرد.
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان هفت کشور اردوگاه ضد سوری همراه رژیم صهیونیستی، پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند که براساس گزارش ها، شهروندانی از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید