چند قابلیت پنهان آیفون | اتاق خبر
کد خبر: 306147
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 10:56
سیستم عامل iOS نسبت به اندروید دارای ویژگی های پیچیده تری می باشد.امکاناتی دارد که به راحتی قابل مشاهده نیستند.با ما همراه باشید تا با این قابلیت ها بیشتر آشنا شوید.
 

1-سر خود را کج و آیفون تان را کنترل کنید.

از قسمت تنظیمات مراحل زیر را دنبال کرده و این ویژگی را فعال کنید:

General —> Accessibility —> Switch Control

سوئیچ ها را انتخاب کرده و سوئیچ دوربین جدید را اضافه کنید.

برای گزینه حرکت سر به چپ یا راست (left or right head movement) عکس العمل گوشی را انتخاب کنید. مثلا رفتن به صفحه اصلی گوشی.

حالا نوار آبی رنگی دور صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می شود. دوربین سلفی آیفون شما چهره شما را تشخیص داده و هنگامی که سر شما دقیقا در وسط صفحه باشد نوار ها را در مرکز صفحه نمایش می دهد. یعد فقط کافیست تا سرتان را به چپ و راست حرکت دهید تا گوشی به حرکات شما عکس العمل نشان دهد.

2-پنهان کردن برنامه های غیر قابل حذف

اپل ۳۰ برنامه پیش فرض روی آیفون نصب کرده است که امکان حذف شدن ندارد و به همین دلیل میتواند کاربر را آزار دهد چرا که اکثر آن ها هیچ وقت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

شما با رفتن به قسمت زیر می توانید آن ها را از دیده شدن در صفحه گوشی مخفی کنید:

Settings —> General —> Restrictions

رمز عبور آیفون خود را وارد کرده و تیک برنامه هایی که میخواهید پنهان کنید را بردارید. برای مثال برنامه های Safari، Camera، FaceTime ، iTunes Store، Podcasts، و News .

3-دکمه Home را 3 بار فشار دهید و نور صفحه را کم کنید

تنظیمات مخفی در آیفون وجود دارد که امکان کم کردن نور صفحه (حتی کمتر از مقدار ممکن در تنظیمات) با ۳ بار فشار کلید خانه را فراهم می کند. این قابلیت برای زمانی که شما در تاریکی به صفحه گوشی خود نگاه می کنید یا می خواهید مصرف باتری را کاهش دهید عالی است.

برای فعال سازی، تنظیمات را باز کرده و به قسمت زیر بروید:

General —> Accessibility

گزینه Zoom (بزرگ نمایی) را فعال کنید. در همان منو مطمئن شوید که منطقه بزرگ نمایی (Zoom Region) در حالت Full Screen Zoom (بزرگ نمایی تمام صفحه) تنظیم شده باشد.

۳ بار با سه انگشت خود صفحه را لمس کنید.

گزینه Choose Filter(انتخاب فیلتر) را لمس کرده و Low Light(نور کم) را انتخاب کنید.

قسمتی از صفحه را با یک انگشت لمس کنید.

در قسمت تنظیمات دسترسی (Accessibility) به پایین صفحه رفته و Accessibility Shortcut (میانبر دسترسی) را لمس کنید.

Zoom را انتخاب کنید.

از این به بعد برای کاهش خیره کننده نور صفحه کافیست دکمه هوم را ۳ بار فشار دهید و برای برگرداندن نور به حالت عادی نیز باید این کار را مجددا تکرار کنید

منبع:techinsider

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید