22 درصد معادن خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 306166
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 11:12
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نهبندان گفت: هم اکنون 22 درصد معادن خراسان جنوبی در این شهرستان قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر،رضا اردونی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در حال حاضر 90 معدن با ذخیره بیش از 70 میلیون تن در این شهرستان دارای پروانه و فعال است.
وی از وجود پنج کارخانه فرآوری صنایع معدنی خبر داد و گفت: از این تعداد سه کارخانه فرآوری سنگ و یک کارخانه فرآوری گچ و یک کارخانه فرآوری مس ماهور است.
وی از احداث پروژه کارخانه فرآوری سیلیس نیز خبر داد و گفت: این پروژه با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریالی در پنج کیلومتری روستای دهسلم نهبندان در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع و زیر بنای دو هزار و 700 متر مربع در دست احداث است.
وی پیشرفت فیزیکی پروژه را 40 درصد عنوان کرد و افزود: با بهره برداری کامل این پروژه زمینه اشتغال مستقیم 32 نفر در منطقه فراهم می شود.
این مسئول افزود: سرمایه گذار این پروژه با کمبود بودجه مواجه است و در انتظار دریافت تسهیلات برای تسریع عملیات عمرانی است.
اردونی همچنین از آغاز ساخت اولین کارخانه فرآوری ماده معدنی آندالوزیت در نهبندان خبرداد و گفت: این واحد فرآوری در زمینی به مساحت یک هکتار با زیربنای یک هزار متر مربع درحال احداث است.
وی اضافه کرد: در مجموع این کارخانه به 80 میلیاردریال سرمایه گذاری نیاز دارد که در سه فاز احداث می شود.
وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را 10 درصد ذکر کرد و گفت: عیار ماده معدنی در سنگ استخراجی از معدن آندالوزیت، پنج درصد است که با راه اندازی این واحد پودر فرآوری شده به عیار 47 درصد می رسد .
وی بیان کرد: معدن آندالوزیت با توجه به اکتشافات انجام شده 20 میلیون تن ذخیره قطعی و بیش از 30 میلیون تن ذخیره احتمالی دارد.
شهر نهبندان مرکز شهرستان نهبندان در 105کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید