آیت الله سیستانی اعدام شیخ نمر را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 306256
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 14:28
آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق با صدور بیانیه ای اقدام رژیم آل سعود به اعدام شیخ نمر روحانی مبارز را محکوم کرد.

 

 

به گزارش اتاق خبر از پایگاه خبری المعلومه، آیت الله سید علی سیستانی در این بیانیه که امروز یکشنبه منتشر شد و در آن اهالی 'قطیف' در عربستان سعودی را مورد خطاب قرار داده، گفت: خون پاک عالم شهید مرحوم شیخ نمر النمر و برادران مومنی که به همراه ایشان شهید شدند، ظالمانه و به ناحق ریخته شده است.
مرجع عالیقدر شیعیان عراق با محکوم کردن به شهادت رساندن آیت الله نمر ، این مصیبت بزرگ را تعزیت و تسلیت گفته و برای این شهید رحمت و مغفرت الهی و برای بستگان ایشان صبر و بردباری مسئلت کرد.
از سوی دیگر جنبش نجبای عراق ضمن محکوم کردن اقدام عربستان به اعدام روحانی مبارز شیخ نمر باقر نمر، رژیم حاکم بر این کشور را بربری وجاهل خواند وخطاب به آن ها گفت: منتظر پاسخ شدید ما باشید.
این جنبش با صدور بیانیه ای اعلام کرد رژیم آل سعود وهابی با بربریت عصر جاهلی خود سرزمین حجاز ومحل نزول وحی ومسجد الحرام را غصب وحرمت زمین وآسمان را نگه نمی دارد و فقط به جنگ نیابتی از رژیم صهیونیستی وگسترش فساد در زمین از طریق انتشار افکار گمراهانه ضد دین در شبکه های تلویزیونی برای تجزیه جامعه اسلامی اکتفا نمی کند بلکه با پیروی از روش اموی به مقدسات توهین وقوانین اسلام را نقض می کند.
جنبش نجبای عراق اقدام رژیم وهابی آل سعود به قتل علما را دلیل آشکاری برای مبارزه آن ها با خدا ودین رسولش دانست واعلام کرد هر مسلمان غیوری ،ولی دم شهید شیخ نمر ودیگر خون های پاکی است که توسط این رژیم غاصب جاهلی ریخته شده است.
وزارت کشور عربستان روز گذشته روحانی مبارز شیخ نمر رهبر شیعیان این کشور را به بهانه تحریک علیه دولت همراه با 47نفر دیگر اعدام کرد.
براساس این بیانیه، این افراد صبح روز شنبه در 12منطقه ریاض، مکه، مدینه، الشرقیه، القصیم، حائل، الحدود الشمالیه، عسیر، الجوف، نجران، الباحه و تبوک اعدام شدند.
این درحالی است که واکنش ها درپی شهادت آیت الله شیخ نمر درسطح منطقه وجهان همچنان ادامه دارد وعربستان با این اقدام، خشم حکومت ها ومردم منطقه وجهان را برانگیخته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید