تحقیق درباره بهبود کیفیت بنزین در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 306279
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 15:34
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: بحث بهبود کیفیت بنزین یکی از محورهای اصلی در موافقتنامه‌هایی است که امروز با دانشگاه‌ها امضا شد.

اتاق خبر: عباس کاظمی در مراسم امضای ١٢ موافقتنامه میان صنعت نفت با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی در زمینه صنایع پایین دستی گفت:شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در قالب موافقتنامه های امروز با دانشگاهها و مراکز علمی کشور در زمینه تدوین دانش فنی ارتقای نفت سنگین و باقیمانده های سنگین برج های تقطیر براساس رژیم آر اف  سی سی، آر سی دی، دیلی کوکر و هایدرو کراکر همکاری خواهد داشت.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی ادامه داد:بحث بهبود کیفیت بنزین یکی از محورهای اصلی در این موافقتنامه است که در این زمینه بهبود نفتای سبک در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در زمینه بهبود کیفیت بنزین، پژوهشگاه صنعت نفت پیش از این دانش فنی و کاتالیستهای لازم را به دست آورده است، اما در زمینه کاتالیست ما هم اکنون نیاز به دانش فنی داریم که قرار است دانشگاه شیراز در این زمینه با شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی همکاری کند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: تدوین دانش فنی و کاتالیستهای مورد نیاز برای گوگرد زدایی از نفتا و محصولات میان تقطیری مثل نفت سفید و نفت و گاز با روش اچ دی اس با همکاری دانشگاه شریف، تدوین دانش فنی و تولید کاتالیست تبدیل مازوت به میان تقطیرها با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان از دیگر پروژه هایی است که در قالب موافقتنامه با دانشگاهها اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به سابقه فعالیتهای صورت گرفته در پژوهشگاه صنعت نفت ایران در زمینه تدوین دانشهای نفتی در پالایشگاههای آبادان و اراک گفت: با اجرای این موافقتنامه ها ارتباط میان دانشگاه و صنعت توسعه می‌یابد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید