عملکرد بانک‌های زنجان در ارائه تسهیلات به بافندگان فرش بهبود یابد | اتاق خبر
کد خبر: 306348
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 21:10
معاون صنعت و تجارت استان زنجان:
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به عملکرد ضعیف زنجان در ارائه تسهیلات به بافندگان فرش ضعیف گفت: به منظور رونق بخشیدن به صنعت فرش در کنار تسهیلات خرد، تسهیلات بانکی کلان هم به بافندگان فرش استان زنجان ارائه شود.

اتاق خبر: معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به عملکرد ضعیف زنجان در ارائه تسهیلات به بافندگان فرش ضعیف گفت: به منظور رونق بخشیدن به صنعت فرش در کنار تسهیلات خرد، تسهیلات بانکی کلان هم به بافندگان فرش استان زنجان ارائه شود.

بنابراین گزارش امیرعلی مسیبی با اشاره به وضعیت بازار فرش دستبافت استان اظهار داشت: تحریم سبب شد تا بازار فرش استان زنجان عملا با مشکلاتی مواجه شود به طوری که این مهم سبب شد تا فرش تولید شده حاصل دسترنج هنرمندان زنجانی مشتریان خود را در بازار کشورهای ژاپن، آلمان و آمریکا از دست داد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در پی تحریم فرش با انباشت این کالا مواجه شدیم، تصریح کرد: از رونق افتادن بازار فرش ایران و به تبع آن استان زنجان و به دنبال آن پایین آمدن قیمت این کالا به دلیل کمرنگ شدن عرضه در بازار سبب شد تا بسیاری از بافندگان به کشاورزی و سایر فعالیتها روی آورند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از تامین اجتماعی تقاضا کرد تا در لغو بیمه قالیبافان به نکات ریز توجه جدی داشته باشند چرا که این حق آنان نیست پس از تلاش و زحمت فراوان، درست زمانی که نیاز دارند تا برای استراحت، مدت زمان کوتاهی وقفه‌ای در کارشان ایجاد کنند شاهد لغو بیمه خود باشند.

وی با اشاره به اینکه بافت فرش باید پروسه 3 تا 4 ماهه خود را بگذراند، خاطرنشان کرد: برای مثمرثمر شدن تسهیلات ارائه شده بانکی ضروری است تا تسهیلاتی متناسب با هزینه‌های تهیه مواد اولیه و سایر موارد به متقاضیان ارائه شود، البته منظور ما ارائه تسهیلاتی که خرد و در حد یک تا 2 میلیون باشد نیست.

مسیبی در مورد نحوه همکاری بانکهای استان با فعالان حوزه فرش افزود: بانک‌های عامل استان زنجان از جمله صندوق توسعه کارآفرینی امید تا به امروز در ارائه تسهیلات بانکی به بافندگان اقدامات مطلوبی نداشته‌اند.

وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به منظور رونق بخشیدن به صنعت فرش از ورود مواد اولیه نامرغوب به چرخه بافت فرش که از جمله آفات مهم این حوزه بود جلوگیری کرد و به متخلفان هشدار دارد که در صورت مشاهده هرگونه موارد بر اساس قوانین صنفی برخورد می‌کند که خوشبختانه نتایج مطلوبی در این زمینه کسب شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ضمن تاکید بر لزوم حمایت از صنعت فرش و بافندگان و فعالان این بخش عنوان کرد: پس از ارائه فرصت 2 ساله به فروشندگان مواد اولیه نامرغوب در حال حاضر به هیچ عنوان حق فروش این مواد به مشتریان را ندارند.

منبع: تسنیم 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید