کارخانه فرآوری ماهی در استان زنجان ایجاد شود | اتاق خبر
کد خبر: 306562
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 03:49
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان:
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به ظرفیتهای زنجان در پرورش و تولید انواع محصولات سالم و پاک گفت: به منظور تکمیل زنجیره تولید آبزی ضروری است تا کارخانه فرآوری ماهی در استان زنجان ایجاد شود.

اتاق خبر- مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به ظرفیتهای زنجان در پرورش و تولید انواع محصولات سالم و پاک گفت: به منظور تکمیل زنجیره تولید آبزی ضروری است تا کارخانه فرآوری ماهی در استان زنجان ایجاد شود.

بنابراین گزارش محمود صیادبورانی با اشاره به فعالیت بیش از 500 واحد آبزی‌پروری در استان اظهار داشت: سالانه به طور متوسط 10 هزار و 200 تن ماهی در مزارع آبزی‌پروری استان زنجان تولید و به بازارهای مصرف داخلی و خارجی صادر می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیتهای تولید و پرورش انواع ماهیان گرم آبی و سردآبی در استان زنجان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از 11 هزار تن ماهی در استخرهای پرورشی استان زنجان تولید شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان کیفیت ماهی تولید شده در مزارع آبزی‌پروری این منطقه را بسیار مطلوب دانست و گفت: این ویژگی‌ مهم سبب جذب مشتریان ماهی تولید شده زنجان از استان‌های کشور شده است.

وی ضمن تاکید بر لزوم تکمیل زنجیره تولید ماهی در استان زنجان خاطرنشان کرد: عدم وجود بیماری در استخرهای پرورش ماهی و استفاده از روش‌های نوین تولید ماهی در زنجان سبب شده تا این محصول مجالی برای بسته‌بندی را نداشته و بلافاصله در بازار مصرف عرضه شده به دست مصرف‌کننده داخلی و خارجی برسد.

صیادبورانی در مورد صادرات انواع آبزی از استان زنجان به بازارهای مصرف خارجی عنوان کرد: بر اساس آمارهای غیررسمی ارائه شده در 2 ماه اخیر نزدیک به 200 تن ماهی تولید شده از استان زنجان به کردستان کشور عراق صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه امور شیلات و آبزیان استان زنجان در زمینه تولید ماهی وظیفه مشاوره را داشته و فروش و عرضه محصولات این حوزه بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است، افزود: کارخانه تولید خوراک آبزیان استان زنجان در شهرستان ماهنشان در دهه فجر افتتاح می‌شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان تصریح کرد: به منظور تکمیل زنجیره تولید آبزی ضروری است تا کارخانه فرآوری ماهی در استان زنجان ایجاد شود.

منبع: تسنیم 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید