سرمایه‌گذاری در بخش معادن شهرستان اهر توسعه می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 306610
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 10:56
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت اهر:
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر گفت: سرمایه‌گذاری در بخش معادن شهرستان اهر توسعه می‌یابد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم ، عیسی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: معادن شهرستان اهر انفال هستند، هر فردی که اگر بخواهد به مقدار بسیار اندک و ناچیز از معادن این شهرستان برداشت غیرمجاز انجام دهد جرمی برابر با سرقت از بانک انجام داده است.هر فردی که اگر بخواهد به مقدار بسیار اندک و ناچیز از معادن این شهرستان برداشت غیرمجاز انجام دهد جرمی برابر با سرقت از بانک انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه روستائیان در هر زمان و در صورت مشاهده از معادن شهرستان اهر برداشت غیرمجازی انجام می‌شود سریعاً مسئولان را در جریان امر قرار دهند، ادامه داد: مأموران نظارتی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر در طول شبانه‌روز آماده‌اند تا در صورت اطلاع عموم مردم از طریق شماره تلفن 124 وارد عمل شده و با متخلفان از طریق قانونی برخورد کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر، بابیان اینکه اگر کسی از معادن برداشت‌هایی داشته باشد بایستی حقوق دولت را پرداخت کند، ادامه داد: برای هرگونه برداشت از معادن نیاز به اخذ مجوز از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر دارد و مجوز موردنیاز در کمترین زمان ممکن صادر می‌شود.

وی افزود: ما مجوز را در کمتر از 24 ساعت صادر خواهیم کرد و درصورتی‌که تمامی روندهای اداری قانونی باشد، طبق ماده 19 قانون، هر کس بدون اخذ پروانه اکتشاف و یا بهره‌برداری هیچ‌گونه حق برداشت از معادن و اکتشافات را ندارد.

معادن شن و ماسه شهرستان اهر مورد سرقت قرار می‌گیرد

فتح‌الله‌زاده با اشاره به اینکه برخورد با متخلفان و افراد سودجویی که اقدام به حفاری‌های اکتشافی و استخراج‌های غیرمجاز کرده‌اند در اولویت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر است، بیان داشت: این‌گونه متخلفان نه‌تنها بر دارایی‌های کشور تصرف می‌کنند بلکه حق‌وحقوق مردم را نیز زیر پا می‌گذارند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از محورهای توسعه شهرستان اهر، سرمایه‌گذاری در بخش معادن است، اظهار کرد: حراست از معادن وظیفه‌ بسیار خطیری است که بر دوش تک‌تک مردم و مسئولان این شهرستان گذاشته‌ شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر در پایان بابیان اینکه بیشترین برداشت‌های غیرمجاز این شهرستان در حوزه معادن شن و ماسه صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: معمولاً سیستم‌های نظارتی اشرافیت کاملی در برداشت‌های مجاز و غیرمجاز از معادن بزرگ دارد ولی متأسفانه در معادن شن و ماسه سرقت انجام می‌شود و اگر حتی از مسئولان دستور برداشت شن و ماسه را بدهند طبق قانون خلاف بوده و با آن فرد خاطی برخورد خواهد شد.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید