اولین قرارداد پتروشیمی با شرکت های بین المللی فروردین 95 امضا می شود | اتاق خبر
کد خبر: 306715
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 18:52
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تصور می کنم که فروردین سال آینده نخستین قراردادهای صنعت پتروشیمی با شرکت های بین المللی به امضا برسد؛ پیش بینی می شود آلمانی ها زودتر از سایر شرکت ها اقدام به امضای قرارداد کنند.

اتاق خبر: عباس شعری مقدم درباره زمان امضای قرارداد با سرمایه گذاران خارجی صنعت پتروشیمی ایران، افزود: به جز بحث سیاسی برجام، این شرکت ها می خواهند از بازنگشتن تحریم ها مطمئن شوند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ شعری مقدم خاطرنشان کرد: شرکت های سرمایه گذار نگرانی دارند و می خواهند مطمئن شوند که تحریم ها دوباره بازنمی گردد.
وی با یبان اینکه بانک ها نیز قصد دارند اطمینان یابند تحریم ها به راحتی اعمال نمی شود، اظهار داشت: شرکت های خارجی از تحریم ها ضرر زیادی کرده اند و می خواهند تضمیمی بگیرند که با تحریم ها دوباره بازنگردد.
 شعری مقدم پیش از این نیز گفته بود: شرکت های آلمانی در مجموع 12 میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران پیشنهاد کرده اند که پس از لغو تحریم ها اجرایی می شود.
وی افزوده بود: پیش از این شرکت های خارجی از حضور در ایران هراس داشتند اما در ماه های گذشته مذاکراتی را با ایران آغاز و چند پیشنهاد برای مشارکت در طرح های صنعت پتروشیمی ارائه کردند.
وی با بیان اینکه آلمانی ها دو پیشنهاد بزرگ به ایران ارائه کرده اند، اضافه کرد: یک شرکت بزرگ آلمانی برای سرمایه گذاری به میزان هشت میلیارد یورو و شرکتی دیگر برای یک پروژه چهار میلیارد یورویی اعلام آمادگی کرده است.
ظرفیت کنونی تولید سالانه محصولات پتروشیمی ایران 60 میلیون تن است و کشورمان می خواهد با جذب منابع جدید مالی توسط شرکت های بین المللی و تکمیل واحدها نیمه کاره، ظرفیت تولید را به 180 میلیون تن در سال افزایش دهد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید