تابستان سختی در پیش داریم | اتاق خبر
کد خبر: 306718
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 19:14
قائم مقام وزیر نیرو گفت: تابستان سال آینده، شرایط دشواری را برای تأمین آب خواهیم داشت، از اینرو نباید فکر کنیم چون بارش ها افزایش داشته نیاز به مدیریت بهینه تأمین، توزیع و مصرف آب نداریم.

اتاق خبر: ستار محمودی در پانزدهمین همایش سالانه مدیران ارشد وزارت نیرو اظهار داشت: بارش‌های صورت گرفته از ابتدای سال آبی جاری تا امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته اما اگرچه بارش های سال جاری خوب بوده اما با ظرفیت محدود بوده و از آن جایی که 60 درصد بارش‌های سال در زمستان و 30 درصد در بهار رخ می‌دهد، ما نباید به افزایش محدود بارش ها در فصل سرما دلخوش کنیم و غره شویم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: تابستان سال آینده، شرایط دشواری را برای تأمین آب خواهیم داشت، از اینرو نباید فکر کنیم چون بارش ها افزایش داشته نیاز به مدیریت بهینه تأمین، توزیع و مصرف آب نداریم.

قائم مقام وزیر نیرو تصریح کرد: من از همه شما مدیران ارشد آب و برق کشور می خواهم که آمادگی همه جانبه برای پدافند غیر عامل و مقابله با حوادث غیرمترقبه داشته باشید و به یاد داشته باشید که شفافیت در اطلاع رسانی، ارائه خدمات و محصولات با کیفیت به مردم ، ضامن تحقق برنامه ها است .

محمودی با بیان اینکه "امروز ایران اسلامی از توانایی احداث هر نوع سد با ظرفیت های مختلف و پیچیده ترین فنون سازه های آبی برخوردار است"، گفت: برخی منتقدان ایرادهایی در زمینه سدسازی که با شرایط کشور تناسب دارد ، مطرح می کنند که برخی ایرادات انتقداتی سازنده است اما برخی از ایرادات از روی کم اطلاعی صورت می گیرد و وزارت نیرو برای جبران تبعات منفی احتمالی سدسازی همواره تلاش می کند.

وی ادامه داد: چنانچه وزارت نیرو نسبت به ساخت سد میناب در استان هرمزگان برنامه ریزی نکرده بود ، آب های ناشی از بارندگی های پاییزی به سهولت از دسترس خارج شده بود .

قائم مقام وزیر نیرو خاطرنشان کرد: امروز ایران در حوزه آب سابقه 70 ساله دارد و پیشینه مدیریتی رسمی 46 ساله در حوزه برق داریم که این پیشینه موجب شده تا بتوانیم انواع نیروگاه و سدها را با تکیه بر توان داخلی در کشور طراحی کنیم و بسازیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید