نیاز ۲۵ هزارتنی کشور به سموم کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 306734
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 16:36
عضو انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان سم کشور با بیان اینکه سالانه به حدود ۲۵ هزارتن سم نیاز داریم، گفت: سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی از پنجم بهمن‌ماه در تهران آغاز بکار می‌کند.‌

اتاق خبر: محمدهادی بوستانی اظهارداشت: مسئولان کشور کارخانجاتی را که موفق شدند حدود ۹۰ درصد نیاز ما را در زمینه کود و سم تامین کنند و به خودکفایی برسانند، درست شناسایی نمی‌کنند.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ وی با بیان اینکه خود ما حدود ۱۸ سال است که در حال فعالیت هستیم و بین ۱۸ تا ۲۰ درصد سم کشور را تامین می کنیم، گفت: طی این مدت حتی یک مورد شکایت از ناحیه کشاورزان نسبت به ما مطرح نشده و استقبال از محصولاتمان نیز در حد مطلوب بوده است که همه این مسائل نشان دهنده کیفیت قابل قبول سموم تولیدی ماست.

عضو انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان سم کشور اضافه کرد: استاندارد کشور ما درباره سم، استاندارد اروپا و فائو است و بر همین اساس سموم ما سنجیده می شود ضمن اینکه قیمت‌های تولیدات داخلی نسبت به انواع خارجی بسیار مناسب‌تر و متعادل‌تر است.

بوستانی نیاز کشور را به سم  سالانه ۲۳ تا ۲۵ هزارتن  عنوان کرد و افزود: از ابتدا قرار بود که تنها ۱۰ درصد از این میزان وارد شود اما این روزها آمارها حکایت از واردات ۲۵ تا ۳۰ درصد دارد که این هم نوعی بی مهری نسبت به تولید کشور است.

وی همچنین برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: نسبت به دوره‌های گذشته امسال تغییراتی در نحوه برگزاری نمایشگاه اعمال کرده‌ایم از جمله اینکه موفق شدیم ازدحام سال قبل را تقریبا حذف کنیم و با  طراحی صحیح تر توانستیم غرفه‌های بیشتری داشته باشیم.

بوستانی با بیان اینکه شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده محصولات جدید خود را در این نمایشگاه عرضه خواهند کرد، ادامه داد: سومین نمایشگاه تخصصی نهاد‌ه‌های کشاورزی از پنجم تا نهم بهمن‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید