پنج درصد مساحت زنجان جنگل است | اتاق خبر
کد خبر: 306762
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 08:15
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در استان زنجان ۹۷ هزار و ۵۵۳هزار هکتار جنگل وجودارد که پنج درصد از مساحت استان را شامل می شود.

اتاق خبر-  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در استان زنجان ۹۷ هزار و ۵۵۳هزار هکتار جنگل وجودارد که پنج درصد از مساحت استان را شامل می شود. 

بنابراین گزارش بهمن اسکندری به اجرای طرح نصب آبگرمکن های خورشیدی در روستاها اشاره کرد و افزود: این طرح در روستاهایی که با مشکل سوخت مواجه هستند اجرا می شود. 

وی اظهار کرد: این طرح در  روستای سرخ‌آباد که با مشکل سوخت مواجه بود اجرا شد، اهالی این روستا برای استحمام از آبگرمکن های هیزمی استفاده می‌ کردند. 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: از اول شهریور سال جاری شروع نصب آبگرمکن برای ۸۹ خانوار روستای سرخ آباد انجام شد و اجرای  این طرح هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی به همراه داشت که ۱۰۰ میلیون تومان را سازمان متقبل کرد. 

اسکندری تاکید کرد: استان زنجان دومین استان در کشور است که این طرح را اجرا می کند و طرح نصب آبگرمکن های خورشیدی در شهرستان لردگان استان چهارمحال بختیاری برای اولین بار در کشور اجراشده و استان زنجان نیز دومین استان در کشور با هدف جلوگیری از قطع درختان و حفاظت و حمایت از درختان جنگلی به اجرای این طرح پرداخته است. 

وی افزود: سال آینده این طرح در روستاهایی که مشکل سوخت دارند اجرا می شود. 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از وجود ۶ هزار و ۱۷۵ هکتار جنگل طبیعی در روستای سرخ‌آباد شهرستان طارم خبر داد و گفت: اجرای این طرح در صیانت از جنگل ها بسیار مطلوب بوده است. 

اسکندری تاکید کرد: جنگل‌های موجود در استان جنگل‌های حفاظتی بوده که اغلب گونه آن ارس و زالزالک است و بیش از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد، جنبه زیست‌محیطی دارد.

وی افزود: در حال حاضر استان زنجان دارای بیش از  یک میلیون و ۱۳۸ هزار هکتار مرتع است که خسارتی که به ازای هر هکتار وارد می‌شود برابر با ۱۰ میلیون ریال است. 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان یادآور شد: در استان زنجان  ۹۷ هزار و ۵۵۳ هکتار جنگل وجو دارد که پنج درصد از مساحت استان را شامل می شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید