وضعیت اقتصادی کشور در پساتحریم قابل پیش بینی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 306816
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 11:53
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر:
محمود ضرابی: اینکه در چه زمانی نتایج اقدامات صورت گرفته بعد از توافق هسته ای معلوم می شود؛ مشخص و قابل پیش بینی نیست. لازم است دولت در بخش تولید، سرمایه در گردش و برنامه های توسعه حمایت های جدی را به عمل آورد تا هرچه زودتر به نتایج مورد دلخواه برسیم.

اتاق خبر- محمود ضرابی عضو هیات نمایندگان اتاق زنجان با بیان اینکه انتظار می رفت با توافق هسته ای، وضعیت مملکت هر روز مطلوب تر شود ولی عملا این اتفاق نیفتاد؛ اظهار کرد: بعد از توافقی که صورت گرفت؛ هیات های خارجی از کشورهای مختلف برای مذاکره به ایران آمدند ولی متاسفانه حرکت خاصی تاکنون لمس نشده است.

محمود ضرابی در گفت و گو با اتاق خبر ادامه داد: انتظار داریم در سال جدید نتایج مذاکرات دیده شود و من به این اتفاقات خوشبین هستم.

وی تصریح کرد: اینکه در چه زمانی نتایج اقدامات صورت گرفته بعد از توافق هسته ای معلوم می شود؛ مشخص و قابل پیش بینی نیست. لازم است دولت در بخش تولید، سرمایه در گردش و برنامه های توسعه حمایت های جدی را به عمل آورد تا هرچه زودتر به نتایج مورد دلخواه برسیم.

ضرابی با اشاره اینکه با تمام فشارهای موجود تولیدکندگان به سختی درحال حفظ کردن خود در بازار هستند؛ گفت: برخی مواقع تولیدکننده با سود اندک محصولات خود را در بازار به فروش می رساند تا بتواند با محصولات خارجی رقابت کرده  و همچنین نیاز جامعه را تامین کند.

این عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران تاکید کرد: باید صنایع دانش بنیان در کشور رونق پیدا کند تا تولید و کسب و کار نیز رشد و توسعه داشته باشد.

ضرابی با بیا اینکه در حال حاضر فشار بر تولیدکنندگان از لحاظ مالیات و یا ارزش اقزوده بسیار زیاد است؛ گفت: در این راستا سعی کردیم که از طریق اتحادیه ها، اصناف و یا اتاق بازرگانی به گوش مسئولان برسانیم که تولیدکننده فشار زیادی را تحمل می کند. باید مالیات بر درآمد و ارزش افزوده مدیریت شوند.

وی در رابطه با تک نرخی کردن ارز معتقد است: مسائل مختلفی به این امر دامن می زند. اکنون قیمت نفت کاهش پیدا کرده و نوسانات دلاری در کنترل تعدادی افراد سودجو است که این امر هم بر تولیدکننده و تجار فشار زیادی را وارد می کند.

به گفته ضرابی؛ ضروری است که یارانه هایی برای تولید درنظر گرفته شود. ارز مبادله ای و ارز مرجع باید برای تواید وجود داشته باشد.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید