ضرورت حمایت های جدی دولت از بخش خصوصی | اتاق خبر
کد خبر: 306821
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 11:42
بهروز ضرغام در گفت و گو با اتاق خبر تاکید کرد:
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان: بخش خصوصی توان اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را ندارد. از آنجایی که در حال حاضر ریش و قیچی در دست دولت است باید حمایت های جدی را از بخش خصوصی برای افزایش سیطره آن در امور اقتصادی به عمل آورد.

اتاق خبر- بهروز ضرغام عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان معتقد است: بخش خصوصی توان اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را ندارد. از آنجایی که در حال حاضر ریش و قیچی در دست دولت است باید حمایت های جدی را از بخش خصوصی برای افزایش سیطره آن در امور اقتصادی به عمل آورد.

بهروز ضرغام در گفت و گو با اتاق خبر افزود: آنچه که امروز باید در اقتصاد کشور لحاظ شود؛ کاهش پلکانی بهره ای است که بانک ها از مردم دریافت می کنند.

به گفته وی؛ بزرگترین معضل کشور بالا بودن بهره های بانکی است که ضروری است در دولت و مجلس برنامه ریزی های لازم برای رفع این مشکل انجام شود.

ضرغام با بیان اینکه درصورت ثبات اقتصادی می توان به تک نرخی شدن  ارز رسید؛ ادامه داد: از آنجایی که هنوز تحریم ها به طور قطع لغو نشده اند و اقتصاد کشور متلاطم است؛ تمام سیاست های اعمالی از جانب دولت نیز همچون مسکن عمل می کنند.

وی به اهمیت متعادل نگه داشتن نرخ تورم و بهره بانکی اشاره کرد و افزود: دو شاخص مهم یعنی تورم و بهره بانکی باید در کشور کنترل شوند. اگر کنترل و نظارتی وجود نداشته باشد؛ سرمایه گذاری در کشور افول پیدا  می کند.

به گفته ضرغام؛ از آنجایی که نرخ تورم پایین و بهره بانکی رقم بالایی دارد؛ سرمایه گذاری با بحران روبرو شده است. اما اگر بتوانیم این دو را متعادل کنیم؛ قطعا آینده خوبی در انتظار اقتصاد کشور خواهد بود.

این عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران به ضروزت حمایت های جدی دولت از صادرکنندگان تاکید کرد و گفت: خطری که در این مورد احساس می شود این است که دولت حمایت های جدی از صادرکنندگان انجام ندهد که نتیجه آن خروج کالاهای ایرانی از ویترین فروشگاه های خارجی است.

به گفته وی؛ در دوره پساتحریم لازم است که دولت سیاست های مناسبی جهت مدیریت واردات انجام دهد تا عمدتا مواد اولیه برای ساخت کالاهای تولیدی  وارد کشور شود.

ضرغام معتقد است: دولت باید از طریق بانک ها تسهیلاتی با بهره پایین به صادرکنندگان اعطا کند تا آن ها با افزایش فروش خود مانور دهند و سرپا بایستند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید