شرایط کشور در حال عادی شدن است | اتاق خبر
کد خبر: 306838
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 12:58
سخنگوی حزب کارگزاران ایران:
سخنگوی حزب کارگزاران ایران گفت: امروز شرایط کشور در حال عادی شدن است و باید محیط و فضا برای زندگی مساعد و امنیت فراهم شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری مهر، حسین مرعشی سه‌شنبه‌شب در همایش اصلاح‌طلبان قائم‌شهر بابیان اینکه بانک‌های خصوصی و صنایع را ملی مصادره کرده‌ایم که این در راستای سیاست‌های انقلاب و توزیع درست ثروت بوده است، اظهار داشت: در سال ۶۷ یک ارزیابی از وضعیت کشور تحت تأثیر افزایش جمعیت، عقب‌ماندگی ثروت و اقتصاد صورت گرفت.

وی با اعلام اینکه هم‌زمان با وضعیت کشور در دنیا تحولاتی صورت گرفت، افزود: هم‌زمان بابا پیروزی انقلاب در دنیا بلوک‌بندی شرق و غرب انجام شد و رقابت در دوران جنگ سرد یک رقابت سیاسی و نظامی بوده است.

مرعشی با اشاره به جایگزینی اقتصاد بجای سیاست در رقابت‌های بین‌الملل، اذعان داشت: در این برهه، رقابت اقتصادی در دنیا حاکم شد که این تغییر نگرش در دنیا سبب فروریختن شوروی و بلوک شرق شد.

وی با اعلام اینکه اقتصاد چین بعد آمریکا دومین اقتصاد دنیاست، تصریح کرد: به گفته کارشناسان سیاست‌ها پاسخگوی نیازهای جامعه نیست.

سخنگوی حزب کارگزاران کشور بابیان اینکه در بازار کشور ۶۰۰ هزار تن منسوج پارچه یا لباس به‌صورت قاچاق وارد می‌شود، گفت: با توجه به کارخانه‌ها نساجی می‌توانیم با ایده‌های نو و جدید ۲۰۰ هزار شغل برای جوانان ایجاد کنیم.

مرعشی بابیان اینکه امروز شرایط کشور در حال عادی شدن است و باید محیط و فضا برای زندگی مساعد و امنیت فراهم شود، اظهار داشت: ابزار و فضا نیاز به طراحی، همت وتلاش دارد و مدیران به دنبال پیشگیری از اخلال نیروهای افراطی هستند.

وی حجم تولید ناخالص داخلی کشور با جمعیت ۸۰ میلیون  را در حال حاضر معادل حجم تولید ناخالص کشور امارات، نصف کشور ترکیه بدون نفت و گاز چهار هزار دلار اعلام و تصریح کرد: کشور دارای ظرفیت است نه صنعت و در این برهه باید سیاست‌گذاران شجاعانه و قاطع برخورد کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید