رئیس‌جمهور چین به ایران می آید | اتاق خبر
کد خبر: 306987
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 16:56
شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین، سوم بهمن ماه جاری به‌دعوت رسمی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در صدر هیئتی بلندپایه سیاسی و اقتصادی به تهران سفر می‌کند.

اتاق خبر - به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، رئیس جمهوری چین را در این سفر تجار این کشور همراهی می‌کنند. این نخستین سفر شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین، به تهران خواهد بود.

کارشناسان معتقدند این سفر سرآغاز مهمی در دوره جدید مناسبات عمیق دو کشور در عرصه‌های مختلف است.

به گزارش ایرنا مجیدرضا حریری، نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین، درمورد سفر رئیس جمهوری چین به تهران گفت که قرار است در این سفر تفاهم‌نامه‌هایی در بخش زیرساخت همچون توسعه خطوط ریلی، بنادر و مناطق آزاد منعقد شود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، 30 اردیبهشت 93 برای شرکت در چهارمین اجلاس سران سیکا در شانگهای به چین سفر کرده بود.

رؤسای جمهوری ایران و چین یکم خرداد در جریان این سفر در شانگهای با یکدیگر دیدار کردند.

روحانی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری‌ها با چین در بخشهای مختلف اقتصادی و فرهنگی است.

رئیس جمهوری چین نیز با اشاره به مناسبات و همکاری‌های ایران و چین در بخشهای مختلف و رایزنی‌های دو کشور در خصوص مسایل گوناگون اظهار داشت: ظرفیت راهبردی و افق گسترده‌ای در توسعه همکاری‌های دو کشور وجود داشته و ایران همواره یک شریک راهبردی برای چین به حساب آمده است.

رؤسای جمهوری ایران و چین در این دیدار بر ضرورت گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دوجانبه‌ای، منطقه‌ای و بین المللی و ارتقای سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی تهران ــ پکن تأکید کردند.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید