چرا آیت الله مبلغی در آزمون اجتهاد کاندیداهای خبرگان شرکت نکرد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 306990
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 17:48
پاسخ وی را بخوانید
یک کاندید مجلس خبرگان گفت: اطلاع رسانی درباره شرایط شرکت کنندگان در آزمون اجتهاد شورای نگهبان کافی بوده است.

اتاق خبر - حجت الاسلام احمد مبلغی کاندیداي مجلس خبرگان رهبري در گفت و گو با خبرآنلاین با انتقاد از رسانه هایی که نام او را از غائبین آزمون اجتهاد شورای نگهبان آورده بودند، درباره علت عدم شرکت خود در این آزمون گفت: از آنجا که دو دوره قبل یعنی در آزمون دور سوم خبرگان هم کاندید حضور در مجلس خبرگان بودم و در آزمون علمی آن دوره شرکت کرده و قبول شده بودم، طبق معیار شورای نگهبان در آزمون روز گذشته شرکت نکردم. چرا که در اطلاعیه شورای نگهبان گفته شده بود کسانی که در دوره های قبل در آزمون شرکت کرده و قبول شده بودند، لازم نیست دوباره در این آزمون شرکت کنند.


وی درباره نحوه اطلاع رسانی شورای نگهبان به کسانی که باید در آزمون خبرگان شرکت می کردند، گفت: به اعتقاد من این اطلاع رسانی کافی بوده است. در دو سه نوبت اعلام شد که معیارها برای شرکت و یا عدم شرکت در آزمون این موارد است که در اطلاعیه شورای نگهبان قید شده بود. به اعتقاد من این پیام واضح بوده است.
رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، در پاسخ به این سوال که عدم حضور چهره های سرشناس غائب در آزمون خبرگان می‌تواند به عدم احراز صلاحیت آنها منجر شود، گفت: به هر حال ممکن است اجتهاد این افراد از طرق دیگر مثلا با بررسی دست نوشته ها و کتاب های این افراد و یا اتکا به قرائن عامه برای شورای نگهبان احراز شود. این ها طرقی است که در اختیار شورای نگهبان است اما به اعتقاد من اطلاعیه شورای نگهبان درباره شرایط شرکت و عدم شرکت کنندگان در آزمون روشن بود.

منبع: خبرآنلاین

نظرات
ADS
ADS
پربازدید