پذیرایی گرم از سربازان روسی در لاذقیه | اتاق خبر
کد خبر: 307004
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 17:51
سربازان روسی در میان دکانداران و تجار لاذقیه وجهه خوبی دارند. حضور این نیروها کسب و کار آن ها را حسابی رونق داده تا جایی که یکی از کافه ها حتی به آن ها مجانی سرویس می دهد.

اتاق خبر - سربازان روسی در میان دکانداران و تجار لاذقیه وجهه خوبی دارند. حضور این نیروها کسب و کار آن‌ها را حسابی رونق داده تا جایی که یکی از کافه‌ها حتی به آن‌ها مجانی سرویس می‌دهد.


 
به گزارش جماران به نقل از دویچه وله، بیش از هزار سرباز روسی نزدیک سه ماه است که در پایگاهی در شمیم در نزدیکی شهر بندری لاذقیه مستقرند. این سربازان در لاذقیه پول زیادی خرج می‌کنند و اهل کسب و کار آن‌جا سود فراوانی از حضور آ‌ن‌ها می‌برند.

یکی از دکانداران که ودکا هم به این سربازان می‌فروشد به "اشپیگل آنلاین" می‌گوید: «درآمد ما بیشتر از ۲۰ درصد بالا رفته است چون روس‌ها چانه نمی‌زنند.» او اضافه می‌کند: «قبلا ویسکی و عرق هم می‌فروختم ولی حالا بطری‌های ودکا را ردیف اول پیشخوان مغازه گذاشته‌ام.»

یک مغازه‌دار دیگر لباس ارتشی و اجناسی به عنوان سوغات به سربازان روسی می‌فروشد و پرچم روسیه را به دیوارش آویزان کرده است. بیشترین فروش را هم پرتره‌های کوچک بشار اسد دارد.

"به آشپز روسی نیازمندیم"
حیدر، جوانی ۲۹ ساله ماه گذشته رستوران باز کرده و اسمش را گذاشته "روسیه". می‌گوید: «از بچگی عاشق روسیه و روس‌ها بودم و حالا می‌توانم عشقم را به آن‌ها ثابت کنم.» او یک معلم روسی برای رستورانش گرفته است تا به کارکنان چند کلمه روسی یاد بدهد و حالا دنبال آشپزی می‌گردد که بلد باشد غذاهای روسی بپزد.

ولی همه شهروندان کارشان با "مهمانان" روسی رونق نگرفته است. طارق شعبو سال ۲۰۱۲ کافه‌ای به نام "کافه مسکو" در لاذقیه باز کرد، به نشان قدردانی از این که روسیه مانع از تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه سوریه شد.

او می‌گوید: «آن زمان قسم خوردم که هرگز از یک مشتری روس پول نگیرم. حالا همه روزه سربازان روسی به آن‌جا می‌روند، ولی او سر حرف خودش هست و می‌گوید: «آن‌ها آمده‌اند که به ما در دفاع از خودمان کمک کنند، این حداقل خدمتی است که می‌توانم به آن‌ها بکنم.»

شهر لاذقیه با ۴۰۰ هزار نفر جمعیت از پایگاه‌های اصلی بشار اسد است. در ابتدای اعتراض‌ها به حکومت اسد در سال ۲۰۱۱ در آن‌جا هم تک و توک حرکت‌هایی شد، اما این حرکت‌ها به سرعت سرکوب شد و از آن‌زمان تاکنون این شهر تا حدود زیادی از غوغای جنگ در امان مانده است.

منبع: فرارو

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید