علت حضور اندک ایران در بازار دارویی لبنان | اتاق خبر
کد خبر: 307074
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 07:57
وزیر بهداشت، حضور کم رنگ ایران در بازار دارویی لبنان را ناشی از مشکلاتی دانست که برای ثبت دارو در این کشور وجود دارد.

وزیر بهداشت، حضور کم رنگ ایران در بازار دارویی لبنان را ناشی از مشکلاتی دانست که برای ثبت دارو در این کشور وجود دارد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در این دیدار وزیر صنایع لبنان با بیان اینکه در سن ۲۲ سالگی و در زمان جنگ برای اولین بار از طرف امام خمینی برای رساندن پیام ایشان به این کشور آمدم، گفت: در آن زمان هنوز حزب الله لبنان تشکیل نشده بود و سید حسن نصراله به تازگی امام جمعه بعلبک شده بود .

وی افزود: در ظرف ۳ دهه گذشته اتفاقات زیادی در کشورهای اسلامی افتاده است و علاقه دو ملت ایران و لبنان روز افزون شده است.

وزیر بهداشت گفت: مردم ایران علاقه زیادی به جنبش مقاومت اسلامی و حزب اله لبنان دارند و محبوبیت حزب اله لبنان در جهان اسلام رو به رشد است .

وی ادامه داد: همه ما زیر یک پرچم برای نجات بشریت تلاش می کنیم و در ایران نیز به رغم مشکلات زیادی که به لحاظ تحریم ها و مسایل اقتصادی بوده است با هدایت رهبری و تلاش دولت در حال پشت سر گذراندن مشکلات هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه سلامت، گفت: صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی ایران ظرفیت بازاری که نیازهای لبنان را در این حوزه تامین کنند، دارند.

هاشمی تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران اقتصاد مقاومتی و رهایی از وابستگی به فروش نفت است و تلاش می کنیم صادرات خود در بخش هایی مانند دارو و تجهیزات پزشکی را صادر کنیم.

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر ایران به کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای منطقه دارو صادر می کند اما حضورمان در بازارهای لبنان به دلیل مشکلاتی که برای ثبت دارو در این کشور وجود دارد کمرنگ بوده است و امیدواریم با همکاری وزارت صنایع آن کشور بتوانیم داروهایی که در ایران تولید می شود را در لبنان ثبت کنیم.

وی گفت: اگر بخواهیم در صنعت دارو رشد کنیم باید صادرات را تقویت کنیم و حضور ما در لبنان یکی از فرصت ها برای تحقق این هدف است.

هاشمی با اشاره به وجود کمپانی های بزرگ تولید دارو در لبنان، وجود این فضای رقابتی را باعث ارتقای کیفیت داروهای تولید داخل عنوان کرد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: لازم است نمایندگانی را به منظور تعامل مناسب برای ورود به بازار لبنان معرفی کنیم و از فعالان صنایع لبنان دعوت می کنیم که با حضور در ایران از توانمندی های کشورمان بازدید کنند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید