اگر سدسازی نبود تامین آب شرب شهرها دجار مشکل بود | اتاق خبر
کد خبر: 307102
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 12:03
قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر اینکه اگر امروز سدسازی نبود تامین آب شرب اکثر شهرها دجار مشکل بود گفت: سدسازی امر بسیار مهم و تاثیرگذاری است که تنها باید تبعات منفی آن جبران شود.

اتاق خبر: ستار محمودی با بیان اینکه وزارت نیرو از سه بخش اصلی و اساسی آب، برق و آبفا تشکیل شده که هر کدام سوابق طولانی از زمان تشکیل دارند گفت:وزیر نیرو پدر معنوی مجموعه نیرو است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی افزود:امروز در کشور هر نوع سدی با هر ظرفیتی ساخته می‌شود که این از افتخارات کشور است سدسازی امر بسیار مهم و تاثیرگذاری است که تنها باید تبعات منفی آن جبران شود.
وی ادامه داد: اگر امروز سدسازی نبود تامین آب شرب اکثر شهرها دچار مشکل بود.

وی سابقه کارهای مدیریتی بخش آب کشور را 70 سال عنوان کرد و افزود: اکنون فصل برنامه‌ریزی ماست و شرایط تامین آب و برق به نحوی است که باید با دقت زیاد از دستاوردهای این صنعت بزرگ محافظت کرد.
محمودی با اشاره به اینکه صنعت برق کشور با سابقه رسمی، قوی و مشخص 46 ساله از مولودهای کوچک شروع شده و امروز انواع نیروگاه‌ها به صورت کامل و گاهی با اندکی تجهیزات کمکی در ایران ساخته می شود، گفت: شرکت‌های آب و فاضلاب به صورت رسمی از سال 1369 کار خود را آغاز کرده‌اند و و قبل و بعد از انقلاب 11 بار قصد شد این شرکت‌ها مدیریت علمی و کارامدی را دایر کنند.
وی ادامه داد: در پنج مقطع زمانی قانونی مشخص و قوی مجلس درخصوص شرکت‌های آب و فاضلاب وجود دارد.
محمودی گفت: حاصل تلاش‌هایی که برای زیرساخت‌های کشور انجام شده این است که درحالی که امید به زندگی در پیش از انقلاب 56 سال بوده است، اکنون امید به زندگی به 71 سال رسیده است و وظیفه ذاتی ما باعث شده تا سرمایه عمر انسان‌ها توسعه یابد.

*به بارش ها غره نشویم

محمودی اظهار داشت: بارش‌های سال جاری اگرچه خوب اما با ظرفیت محدود بوده است و از آن جایی که 60 درصد بارش‌های سال در زمستان و 30 درصد در بهار رخ می‌دهد، ما نباید به افزایش 20 درصدی بارش ها غره شویم.
محمودی با تاکید بر اهمیت آمادگی لازم برای پدافند غیرعامل و آمادگی برای وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی با توجه به شرایط حساس منطقه، گفت: مسئولیت کاری پدافند غیرعامل متوجه مدیران است و ما و شما باید در مقابل همه دستگاه‌های قانونی پاسخگو باشیم.
قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: فرصت برنامه ششم را غنیمت بشماریم، زیرا اکنون زیرساخت‌های نرم‌افزاری و دیجیتالی کشور به ما این امکان را می دهد  تا در محل خدماتی به مشترکان ارایه شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید