وزیر صنعت خواستار ارتقای کیفیت تولید و خدمات در کشور شد | اتاق خبر
کد خبر: 307149
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 17:08
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کیفیت در تولید و خدمات حد و مرزی ندارد، خواستار ارتقای کیفیت تولید و خدمات در کشور شد.

اتاق خبر: محمدرضا نعمت زاده روز پنجشنبه در پنجمین دوره جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور افزود: در نیم قرن اخیر جهان به پیشرفت های زیاد دست پیدا کرده است و ما نیز برای رسیدن به جایگاه تعالی خود در بخش های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باید سرعت بیشتری پیدا کنیم.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی افزود: پیش از انقلاب صنعتی، صنعتگران ایران رتبه اول و دوم در جهان را داشتند اما با شروع انقلاب صنعتی ما عقب ماندیم و نتوانستیم متناسب با پیشرفت های روز جهان حرکت کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: احیای جاده ابریشم که اکنون مورد توجه کشورها قرار گرفته بدلیل تلاش گذشتگان و تجار ایرانی بوده است که تجارت را از طریق این راه به آفریقا و شرق اسیا بردند.
نعمت زاده با بیان اینکه چه عواملی باعث عقب ماندگی ما شد، ادامه داد: صنعتگران و فعالان اقتصادی ایران از دیرباز این قابلیت را داشتند که همواره در مسیر پیشرفت و تعالی گام بردارند.
وی اظهار داشت: در اوایل انقلاب، در صنعت نانو ایران رتبه پنجاهم دنیا را در داشت در حالی که اکنون به رتبه هفتم جهان دست پیدا کرده ایم؛ این نشان می دهد که می توانیم در علوم سیاسی، اخلاق، ادبیات و اقتصاد جایگاه خود را در جهان ارتقا دهیم.
نعمت زاده افزود: اوایل انقلاب، 25 درصد دانشجویان کشور را بانوان تشکیل می دادند اما اکنون این میزان به 60 درصد رسیده است؛ این آمار، قابلیت های ما را در عرصه های علمی و صنعت به خوبی نشان می دهد.
نعمت زاده از هیات داوران در انتخاب تلاشگران عرصه کیفیت کشور قدردانی کرد و افزود: تنها با ارتقا کیفیت محصولات خود می توانیم ارزش های واقعی خود را به جهانیان نشان دهیم.
وی همچنین به سابقه جایزه کیفیت در جهان گفت: جایزه کیفیت برای نخستین بار در سال 1951 در ژاپن کلید خورد و سپس در سال 1987 در آمریکا، سال 1991 در اروپا و از پنج سال پیش نیز نهضت کیفت در ایران آغاز راه افتاد تا تولید و خدمات در ایران، روند ارتقا کیفیت خود را با سرعت بیشتری دنبال کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید