اقدامات خودسرانه سعودی‌ها بی‌جواب نخواهد ماند | اتاق خبر
کد خبر: 307167
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 18:51
سردار سنایی راد با اشاره به حمله موشکی سعودی ها به سفارت ایران در یمن گفت: در این ماجرا جمهوری اسلامی ایران باید هوشمندانه و قاطع برخورد کند.

اتاق خبر - معاون سیاسی سپاه با اشاره به حمله موشکی عربستان به سفارت ایران در شهر صنعای یمن اظهار داشت: سعودی ها برای جبران شکستهای منطقه ای و انسجام بخشی در درون کشورشان، سعی می کنند تحرکات تنش زا را با ریسک بالا در بیرون از مرزهایشان انجام دهند.

وی با بیان اینکه این تحرکات با هیچ معیار منطقی و معمول سازگاری ندارد، عنوان کرد: با توجه به آنکه تیم جدید حاکم بر عربستان به هیچ معیاری پایبند نیستند و این را در حمله به سفارت ایران در یمن نیز نشان دادند، باید در وهله اول منتظر تصمیم مسئولان دولت و وزارت خارجه باشیم و پس از آن حتما باید سعودی ها این پیام را از ما دریافت کنند که این اقدامات خودسرانه از طرف ایران بی جواب نخواهد ماند.

معاون سیاسی سپاه حمله سعودی ها به سفارت ایران در یمن را مشابه هدف قرار دادن هواپیمای سوخوی روسیه در خاک سوریه توسط ترکیه دانست و افزود: این اقدام سعودی ها قبل از آنکه اقدامی راهبردی باشد اقدامی نمادین برای نشان دادن به اصطلاح قدرت آنهاست.

سردار سنایی راد ادامه داد: در این ماجرا جمهوری اسلامی ایران باید هوشمندانه و قاطع برخورد کند و البته باید مراقب این نکته باشیم که مبادا در پازلی که بیگانگان برای راه اندازی جنگ های نیابتی در منطقه به راه انداخته اند قرار بگیریم.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران آمادگی دارند در هر زمان ممکن و در چهارچوب تدابیر و دستورات فرمانده کل قوا و شورای عالی امنیت ملی، قدرت دفاعی خود را به منصه ظهور برسانند تاکید کرد: در شرایط ایجاد شده کنونی نباید با ادبیات تحریک آمیز و هیجانی کردن بیش از حد وقایع، آب به آسیاب دشمن بریزیم.

وی در پایان با بیان اینکه سرنوشت صدام در انتظار سران آل سعود خواهد بود این ضرب المثل را عنوان کرد: مقابل گاو باید هوشیار بود چرا که گاو تنها شاخ دارد و از نعمت عقل بی بهره مانده است.

منبع: میزان

نظرات
ADS
ADS
پربازدید