اعلام آمادگی حضور صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی ایران در لبنان | اتاق خبر
کد خبر: 307180
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 21:05
در دیدار صمیمی وزیر بهداشت با سید حسن نصرالله عنوان شد؛
دکتر هاشمی، بر استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و حضور صنایع دارویی وتجهیزات پزشکی ایران در لبنان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در نشست صمیمانه با سید حسن نصرالله در خصوص زمینه های همکاری های بهداشتی درمانی با حزب الله صحبت کرد و گفت: مردم ایران علاقه زیادی به جنبش مقاومت اسلامی و حزب الله لبنان دارند و محبوبیت حزب الله در جهان اسلام رو به رشد است .

در این نشست در خصوص بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی برای راه اندازی دو دانشگاه پزشکی با همکاری دانشگاه های تهران و شهید بهشتی تبادل نظر شد و همچنین وزیر بهداشت برای حضور صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی ایران در لبنان اعلام آمادگی نمود.

در ادامه این نشست سید حسن نصرالله از حمایت های مردم ایران از جنبش حزب الله قدردانی نمود و تاکید کرد که گفت و‌گو های دوجانبه با جدیت پیگیری شود و سفرهای متقابلی نیز بین دو طرف انجام شود.

دکتر هاشمی پیشنهاد ایجاد مراکزی با کمک دانشگاه های ایران در لبنان را مطرح نمود و گفت: لازم است نمایندگانی را به منظور تعامل مناسب برای ورود به بازار لبنان معرفی شوند و از فعالان صنایع لبنان هم دعوت می کنیم که با حضور در ایران از توانمندی های کشور ما دیدن کنند.

سید حسن نصرالله نیز در سخنانش تحلیل جامعی از وضعیت لبنان، عربستان ، یمن و سوریه ارائه داد و نقش جنبش های آزادی خواه در کشورهای منطقه را تشریح نمود که مورد توجه همگان قرار گرفت.

وی همچنین از پیشرفت های گسترده ایران در صنایع داروئی و پزشکی و دیگر حوزه ها و تولید داروهای با کیفیت ابراز خرسندی کرد و گفت: روابط دو کشور بسیارعمیق و دیرینه است و درخواست کرد تا سلام گرم او را به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و مردم ایران ابلاغ نمایند.

در این نشست، دکتر دیناروند، دکتر ایازی، دکتر زارع نژاد وزیر بهداشت را همراهی می کردند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید