اجرا طرح توسعه فرهنگ سلامت در بوشهر | اتاق خبر
کد خبر: 307202
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 00:00
با امضای یک تفاهم‌نامه همکاری، طرح توسعه فرهنگ سلامت در بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از ظهر پنجشنبه در آئین امضای تفاهم همکاری توسعه فرهنگ سلامت در استان بوشهر اظهار داشت: مسئولان استان بوشهر تلاش ویژه‌ای را برای توسعه سلامت در این استان دارند.

علی‌اکبر سیاری با تقدیر از نگاه ویژه استاندار بوشهر برای توسعه زیرساخت‌های سلامت و همچنین اجرای طرح‌های اجتماعی حوزه سلامت، بیان کرد: امیدواریم شاهد توسعه بیش از پیش شاخص‌های سلامت در این استان باشیم.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه توسعه فرهنگ سلامت در استان بوشهر خاطرنشان کرد: همکاری‌های دوجانبه برای توسعه فرهنگ سلامت در این استان افزایش خواهد یافت.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های تشکل‌های مردم نهاد در دستور کار است و در این راستا تشکل‌های بهداشتی، درمانی توسعه خواهد یافت.

وی یکی دیگر از اهداف این تفاهم‌نامه را تقویت زیرساخت‌های بهداشتی عنوان کرد و گفت: بازسازی، بهسازی و تجهیز پایگاه‌های بهداشتی در سطح استان بوشهر از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه سلامتی و پیشگیری از بیماری‌ها از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای نوسازی، احداث و تعمیرات خانه‌های بهداشت، خاطرنشان کرد: اعتبارات مورد نیاز برای این مهم به صورت دوجانبه تامین خواهد شد.

علیرضا رئیسی مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه را دو سال عنوان کرد و ادامه داد: ۸۰۰ میلیارد ریال برای اجرای تفاهم‌نامه توسعه فرهنگ سلامت بین استانداری بوشهر و وزارت بهداشت برآورد شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید