چرا مخالفان سوریه برای «مضایا» اشک تمساح می‌ریزند و «فوعه-کفریا» را فراموش کرده‌اند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 307207
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 00:52
«الاعلام الحربی» در سوریه:
شاخه رسانه‌ای نیروهای مقاومت مردمی سوریه در واکنش به ادعای برخی رسانه‌های مبنی بر جان باختن افراد غیر نظامی به خاطر کمبود مواد غذایی و دارویی تأکید کرد که این مسئله‌ برنامه‌ریزی شده است و هدفی جز مخدوش کردن چهره مقاومت ندارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، شاخه رسانه‌ای نیروهای مردمی سوریه موسوم به «الاعلام الحربی المرکزی» امروز پنجشنبه به شایعاتی واکنش نشان داد که اخیرا برخی از رسانه‌های همسو با گروه‌های تروریستی در سوریه درباره «مضایا» و از بین رفتن ساکنان آن ترویج دادند.

الاعلام الحربی سوریه می‌گوید که چرا رسانه‌های حامی تروریست‌ها برای شهرک مضایا در جنوب شهر زبدانی در شمال غرب دمشق، اشک تمساح می‌ریزند اما مردم محاصره شده در فوعه و کفریا در استان ادلب و نبل و الزهرا در استان حلب را فراموش کرده‌اند.

این گروه با انتشار متنی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: «برخی از رسانه‌های دیداری و نوشتاری دارای گرایش‌های خاص، تبلیغات دروغینی را علیه مقاومت ترتیب دادند و حزب الله را به گرسنه نگه داشتن افراد غیر نظامی در مضایا متهم کردند؛ مسئله‌ای که در واقع برنامه‌ریزی شده است و هدف از آن مخدوش کردن چهره مقاومت است».

به گفته این نهاد، آنچه در شهر مضایا در شمال غرب دمشق رخ می‌دهد مسئولیتش با گروه‌های تروریستی است که از ساکنان آن به عنوان گروگان استفاده می‌کنند. این در حالی است که در سایر مناطق سوریه از جمله فوعه و کفریا در ریف ادلب، نبل و الزهراء در ریف حلب و دیرالزور که تحت محاصره گروه‌های تروریستی هستند شاهد چنین تبلیغاتی نیستیم. این در حالی است که در این مناطق کودکان به خاطر کمبود شیر، مواد اولیه یا شیوع بیماری‌ها از بین می‌روند.

این نهاد درباره وارد کردن کمک‌های بشردوستانه به مضایا و تبلیغات رسانه‌های معاند محور مقاومت مسائل زیر را متذکر شد:

نخست؛ دهها کامیون حامل مواد غذایی و پزشکی در 18 نوامبر 2015 وارد مضایا، ‏سرغایا و ‏بقین شد که برای چند ماه کافی است. البته همین مقدار نیز وارد فوعه و کفریا شد. همچنین قرار بود طبق توافق زبدانی-فوعه پس از خارج کردن تروریست‌های زخمی کمک های بشردوستانه نیز به این منطاق وارد شود.

دوم؛ گروه‌های تروریستی در شهر مضایا حکمفرمایی می‌کنند؛ به گونه‌ای که 600 تروریست در آن حضور دارند. 60 درصد آنها عضو احرار الشام، 30 درصد عضو جبهة النصرة و 10 درصد نیز عضو ارتش آزاد هستند. از این روی این شهر در چنگ تروریست‌هاست.

سوم؛ کمک‌های بشردوستانه در قبضه گروه‌های تروریستی است و در انبارهای وابسته به آنها در مرکز این شهر نگهداری می‌شود. آنها نیز این کمک‌ها را به افراد غیر نظامی می فروشند که تمکن مالی و قدرت خرید دارند.

چهارم؛ مضایا زمانی وارد درگیری و محاصره شد که جنگ در شهر زبدانی بالا گرفت و تروریست ها از این شهر به عنوان مرکزی برای آغاز عملیات خود علیه ارتش سوریه و مقاومت در زبدانی استفاده کردند تا از این طریق مسیر جنگ را تغییر دهند.

پنجم؛ گروه‌های تروریستی از ساکنان که شمار آنها به 23 هزار نفر می‌رسد به عنوان سپرهای انسانی و برگه سیاسی استفاده می‌کنند و از آنها در تبلیغات رسانه‌ای دروغینی بهره می برند که مانند آن در مناطق دیگر رخ داده است. این در حالی است که تا کنون بر خلاف ادعای رسانه‌ها، هیچ کس در این شهر از دنیا نرفته است.

ششم؛ بسیاری از ساکنان قصد دارند از این شهر خارج شوند ولی سرکرده‌های تروریستی این مسئله را نمی‌پذیرند.

هفتم؛ مذاکراتی صورت گرفت که بر اساس آن 300 تروریست خود را به مقامات سوریه تحویل می‌دادند و از مضایا خارج می‌شدند ولی این مسئله نیز به خاطر تصمیم سیاسی خارجی با مخالفت سایر تروریست ها روبرو شد.

هشتم؛ زمانی که توافق زبدانی اجرایی شد خروج تروریست‌های زخمی از زبدانی متوقف شد؛ زیرا تروریست‌های حاضر در مضایا تهدید کرده بودند که آنان را هدف قرار خواهند داد و خودروهایشان را بمباران خواهند کرد؛ چرا که آنها توافق مزبور را قبول ندارند.

نهم؛ هدف این تبلیغات و کسانی که در پس آن قرار دارند مشخص و مبرهن است که چیزی جز مخدوش کردن تصویر مقاومت و سوء استفاده از افراد غیر نظامی به عنوان یک برگه سیاسی نیست.

این در حالی است که مقامات سوریه اعلام کرده‌اند که از امروز قرار شده است مواد غذایی برای مضایا در مقابل فوعه و کفریا ارسال شود.

در همین حال، مردم شهرکهای نبل و الزهرا در استان حلب که در محاصره کامل تروریست‌ها هستند، امروز هدف بیش از 20 موشک گراد قرار گرفتند اما هیچ رسانه‌ای از حامیان افراد مسلح در سوریه به آن اشاره نمی‌کند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید