مردم باید به عواقب عدم توجه به قوانین واقف باشند | اتاق خبر
کد خبر: 307230
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 04:40
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان:
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان بر لزوم آگاهی مردم در زمینه عواقب بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی تأکید کرد.

اتاق خبر- مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان بر لزوم آگاهی مردم در زمینه عواقب بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی تأکید کرد.

بنابراین گزارش ایرج دست‌نشان با تأکید بر افزایش ابزارهای نظارتی در حوزه حمل و نقل، افزود: در حوزه فرهنگ‌سازی و مباحث بازدارنده از تخلف، تصاویر دلخراش صحنه‌های تصادفات به نمایش گذاشته می‌شود تا مردم از عواقب عدم توجه به قوانین و مقررات آگاهی یابند، این در حالی است که معتقدیم بحث فرهنگ‌سازی باید از سنین کودکی آغاز شود؛ چرا که تأثیرگذاری بیشتری در پای‌بندی به قوانین دارد.

وی با یادآوری اینکه بیشترین اعتبارات این اداره‌کل در حوزه ایمنی و فرهنگ‌سازی هزینه می‌شود، تصریح کرد: امسال به طور متوسط اعتبار منظور شده برای اجرای این برنامه‌ها هفت میلیارد ریال بوده است که در همین راستا برنامه‌های فرهنگ‌سازی و ارتقای ایمنی در قالب آموزش‌های هفت‌گانه متمرکز شده که از مهم‌ترین بخش‌های آن می‌توان به آموزش دانش‌آموزان مدارس حاشیه راه‌ها اشاره کرد که در سنین پایه فرهنگ رانندگی یا عبور و مرور از خیابان در آن‌ها نهادینه می‌شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی برای نهادینه کردن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، ایجاد نماد فرهنگی ـ ترویجی «شیر اوژن» بود که در شورای ترافیک استان مطرح و مصوب شد، اظهار کرد: اوژن به معنای شکست‌دهنده است و شیر اوژن نماد قدرت و تدبر است و این شیر با اجرای برنامه‌های فرهنگی به جنگ هیولای تصادفات می‌رود. این نماد در راستای فرهنگ‌سازی برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای، برای نخستین‌بار در کشور در استان زنجان تدوین شد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان با تأکید بر اینکه رانندگان مسئولیت حفظ جان مسافران را بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم از طریق آموزش در بخش‌های مختلف حمل و نقل، مسافران، دانش‌آموزان، موتورسیکلت‌سواران و رانندگان می‌توان فرهنگ‌سازی در حوزه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را تبدیل به عادت و رفتار مردم کرد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید