مشوق ها و معافیت های مالیاتی جدید تدوین شد | اتاق خبر
کد خبر: 307242
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 06:13
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور :
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تدوین مشوق ها و معافیت های مالیاتی جدید در کشور خبر داد.

اتاق خبر-رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تدوین مشوق ها و معافیت های مالیاتی جدید در کشور خبر داد.

بنابراین گزارش سید کامل تقوی نژاد پنجشنبه شب در دیدار با استاندار خراسان رضو ی گفت : بزودی این مشوق ها و معافیت ها برای اجرا ابلاع و به مردم اطلاع رسانی می شود.
وی با بیان اینکه سیاست ها و هدف گذاری های دولت یازدهم در حوزه مدیریت کشور در بحث مالیاتی باجدیت پیگیری می شود ، افزود : تلاش ما کمک در تحقق اهداف دولت است .
وی اظهار کرد : شناسایی مودیان جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی از جمله راهکارهایی است که در شرایط کنونی در این سازمان دنبال می شود.
تقوی نژاد با اشاره به این که در حال حاضر طرح جامع مالیاتی کشور نیز در دست اجرا است، عنوان کرد : سیاست سازمان امور مالیاتی حفظ حقوق کامل مردم است.
وی با اشاره به وجود مشکل در واحدهای تولیدی گفت: امروز فقط 6درصد از درآمدهای مالیاتی کشور مربوط به مشاغل است و این رقم بسیار اندک می باشد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: با توجه به جهت گیری و بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با موضوع مالیات ، راه برای ما روشن است و منویات معظم له دراین مسیر همواره مد نظر قرار دارد.
وی جذب سرمایه گذاری خارجی را به عنوان یک اولویت اصلی و مهم خواند و گفت : کشورهایی در این حوزه موفق بوده اند که با جدیت و برنامه ریزی دقیق به این موضوع وارد شده اند.
استاندار خراسان رضوی هم دراین دیدار با بیان این که امسال عملکرد اداره کل امور مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد داشته است ،گفت : 95 درصد واحدهای صنعتی استان در اختیار بخش خصوصی است از این رو ضرورت دارد دست اندرکاران حوزه مالیاتی با توجه به مشکلات اقتصادی موجود با مودیان خود به گونه ای رفتار کنند که در روند تولید و اشتغال خللی وارد نشود.
علیرضا رشیدیان، پویایی صنعت و اشتغال و استفاده از ظرفیت های بی بدیل سرمایه گذاری از جمله مواردی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه پرداخت مالیات باید به یک فرهنگ تبدیل شود؛ همکاری مودیان مالیاتی در استان را مطلوب ارزیابی و خاطر نشان کرد: اگر اطلاع رسانی دقیق و مناسبی در خصوص وجوه اخذ شده صورت گیرد؛ این تعامل تقویت و گسترده تر می شود.

منبع: ایرنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید