عربستان با حاشیه‌سازی در فوتبال می‌خواهد بر جنایاتش سرپوش بگذارد | اتاق خبر
کد خبر: 307287
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 14:03
گروسی:
یک عضو فراکسیون ورزش تاکید کرد که فدراسیون عربستان با حاشیه سازی و جریان سازی در مورد برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم های ایرانی و عربی در زمین بی طرف به دنبال پوشش بر روی اقداماتش به خصوص در اعدام شیخ نمر است.

اتاق خبر- یک عضو فراکسیون ورزش تاکید کرد که فدراسیون عربستان با حاشیه سازی و جریان سازی در مورد برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم های ایرانی و عربی در زمین بی طرف به دنبال پوشش بر روی اقداماتش به خصوص در اعدام شیخ نمر است.

بنابراین گزارش حسین گروسی در واکنش به حاشیه سازی‌های فدراسیون فوتبال عربستان برای برگزاری مسابقات لیگ غرب آسیا در زمینی بی طرف گفت : عربستان در حالی با ادعای نبود امنیت در ایران درخواست برگزاری مسابقه فوتبال در کشوری دیگر را دارد که خودش حتی نتوانست امنیت حجاج را تامین کرده و به دنبال آن فاجعه منا را به وجود آورد، پس باید کسی دم از امنیت بزند که خودش بتواند این کار را انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه ایران جز امن ترین کشورها است گفت: عربستان بهتر است به جای این حاشیه سازی ها به مقررات فیفا تمکین کند این فیفا و فدراسیون آسیا است که مشخص می‌کند تیم‌ها در کجا و در کدام گروه بازی کنند.

نماینده مردم شهریاربا بیان اینکه عربستان به دنبال جریان سازی برای سرپوش گذاشتن بر جنایاتش در حمایت از داعش وصهیونیست‌ها است گفت:‌ امیدواریم کشورهای مختلف به خصوص مسئولان فدراسیون فوتبال به این مسائل توجه کرده و وارد حاشیه‌سازی ها نشوند.

گروسی در ادامه به اعتراضات مردمی در سفارت عربستان اشاره و اظهار کرد: با وجودی که عربستان به بهانه این اعتراضات درخواست برگزاری بازی ها در زمین بی طرف را کرده است ولی باید جایگاه حقوقی خود را بشناسد البته ما نیز با اقدامات صورت گرفته در مقابل سفارت عربستان مخالف هستیم چرا که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند که در این قضایا نباید به سفارتخانه ای تعرض شود، قطعا با افرادی که این کار را انجام داده‌اند برخورد می‌شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه درخواست عربستان جایگاه حقوقی ندارد گفت:‌عربستان بعد از اعدام شیخ نمر به دنبال انجام اقداماتی جهت سرپوش گذاشتن بر این جنایتش است، بر همین مبنا موضوع نبود امنیت در ایران برای بازی فوتبال را مطرح کرده که این تنها جریان سازی است و به هیچ عنوان صحت ندارد.

منبع: ایسنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید