ایران 3 عربستان 0 | اتاق خبر
کد خبر: 307349
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 18:31
رئیس سازمان لیگ با بیان اینکه جلوگیری از تنش با عربستانی‌ها جزو سیاست‌های اصلی است، گفت: اگر همین شرایط باشد و عربستانی‌ها به ایران نیایند، مسابقات باید با نتیجه ۳ بر صفر به سود ما شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مهدی تاج درباره جلسه‌اش با مسئولان چهار باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و مواضع عربستانی‌ها، اظهار کرد: مواضع عربستانی‌ها ما را نگران کرده است. جلوگیری از تنش جزو سیاستهای اصلی ماست ولی به شرط حفظ غرور و عزت. ما دیروز جلسه‌ای با چهار باشگاه ایرانی که در لیگ قهرمانان هستند، داشتیم. قرار است فردا شنبه هم با مسئولان وزارت و فدراسیون فوتبال جلسه ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اگر باشگاه‌های عربستانی با این شرایط حاضر به بازی در ایران نباشند، مسابقات باید با نتیجه ۳ بر صفر به سود ما اعلام شود چون امنیت را در ورزشگاه‌ها حفظ می‌کنیم.

رئیس سازمان لیگ خاطرنشان کرد: ما به کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته‌ایم که امنیت مسابقات را در ایران تامین می‌کنیم. اگر عربستانی‌ها نمی توانند امنیت را تامین کنند، مشکل ما نیست.

تاج با بیان اینکه حرف باشگاه‌های عربستانی کاملا سیاسی است، تصریح کرد: لیگ قهرمانان آسیا امسال برای باشگاه‌های ایرانی رنگ و بوی دیگری دارد. ما ۴۰ روز وقت داریم و باید آماده باشیم.

وی در پاسخ به این سئوال که چند درصد احتمال برقراری تعامل با باشگاه‌های عربستانی وجود دارد، گفت: اگر منطقی برویم جلو، راهی برای برگزاری بازی در ایران نیست و باید صد درصد در ایران مسابقات را برگزار کرد. هیچ توجیه منطقی برای حذف ما نیست. اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست عربستانی‌ها موافقت کند، این موضوع ادامه می یابد و کشورهای دیگر هم می گویند ما به ایران نمی رویم!

رئیس سازمان لیگ با بیان اینکه کفاشیان در جلسه روز یازدهم در هیات رئیسه AFC این موضوع را پیگیری می‌کند، یادآور شد: ما تلاش می‌کنیم به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان کمک کنیم. برای همین اگر شده است باید کمک کنیم تا بازیکنان به صورت قرضی در آسیا به این تیم‌ها بروند.

مهدی تاج در مورد اینکه برای حضور بیرانوند در پرسپولیس تلاش زیادی کرده است گفت: البته اینطور نبوده است اما من نشستی را با آقای قنبرزاده و طاهری برگزار کردم و هدفم هم این بود که پرسپولیس قوی شود و نفت هم همینطور. دلیلش هم این است که برخی اتفافات رخ داده بود و نیاز بود که این نشست را داشته باشم اما اصرار نداشتم که بیرانوند حتما باید به پرسپولیس برود.

وی در مورد اینکه کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال خواهد شد یا خیر گفت: نه بنده به هیچ عنوان کاندیدا نخواهم شد اما اعتقاد دارم باید فضا را به گونه ای فراهم کنیم که همه افرادی که صلاحیت این کار را دارند در انتخابات شرکت کنند. ولی بنده قصدی برای حضور در این انتخابات ندارم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید