جلوی زورگویی عربستانی‌ها می‌ایستیم | اتاق خبر
کد خبر: 307383
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 21:18
تراکتورسازی تبریز:
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: ما جلوی زورگویی عربستانی‌ها می‌ایستیم و امیدوارم کنفدراسیون فوتبال آسیا هم اسیر سیاسی‌بازی فدراسیون عربستان نشود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر سعید عباسی درباره جلسه روز گذشته مدیران چهار باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا با رئیس سازمان لیگ و درخواست عربستانی‌ها از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بازی نکردن در ایران صحبت‌هایی را مطرح کرد:

*خبرگزاری مهر: در جلسه روز گذشته شما با رئیس سازمان لیگ چه مسائلی مطرح شد؟

- عباسی: در این جلسه ادعای کشورهای عربستان و امارات بررسی شد و چند ساعت طول کشید. در پایان این جلسه موافقت شد تا سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بیانیه محکمی تهیه کند و با هماهنگی مدیران عامل باشگاه‌ها، برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کند تا جلوی زیاده خواهی عربستان گرفته شود.

* عربستانی‌ها مدعی شده‌اند که در ایران امنیت وجود دارد.

- کشور ما امن‌ترین کشور منطقه است. آن کسی که باید ادعا کند ما در زمین عربستانی‌ها بازی نمی‌کنیم، ما هستیم. در کشور عربستان امنیت نیست. آنها با مردم یمن در جنگ هستند و بمب‌گذاری‌هایی هم در این کشور صورت گرفته در حالی که کشور ایران امن است و در گذشته هم تورنمنت‌های بین المللی زیادی برگزار کرده‌ایم. بنیاد و نهاد فیفا و AFC به عدم دخالت سیاست در ورزش استوار است ولی عربستانی‌ها دنبال گره‌زدن سیاست و ورزش هستند. عربستان فکر می‌کند چون پول دارد می‌تواند زور بگوید ولی ما جلوی این مسائل می‌ایستیم.

* در جریان جلسه روز گذشته در فدراسیون فوتبال عربستان و اعلام رسمی موضع آنها هستید؟

- مهم این است که عربستانی‌ها مشکل دارند. آنها یک ترقه در می‌کنند و اسمش را موشک می‌گذارند. اسم کاری که عربستانی‌ها می‌کنند بزرگنمایی است. شما نگاه کنید تیم ملی ما در حالی در لبنان بازی کرد که در این کشور بمب‌گذاری شده بود. این ما هستیم که باید از بازی در عربستان بترسیم. در هر صورت مشکل، مشکل عربستان است. چرا وقتی که حادثه منا و یا کشتار حجاج در دهه 60 رخ داد، آنها به سازمان‌های بین المللی جوابگو نبودند؟ ما مشکلی برای برگزاری مسابقات نداریم و کاملا آماده میزبانی هستیم.

* آیا در جلسه روز گذشته شما، درباره بازی در زمین بی‌طرف هم بحثی مطرح شد؟

- خیر. اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم به بازی در زمین بی طرف بگیرد، اسیر سیاسی بازی شده است. ما مقابل این خواسته آنها می‌ایستیم. کشور ما یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و قرار نیست عربستانی‌ها برای ما و فیفا تصمیم بگیرند. اگر مسئولان این کشور مشکلی دارند، بروند و در منطقه شرق آسیا بازی کنند و از غرب آسیا خارج شوند.

* انتظارتان از هواداران تراکتورسازی با این وضعیت چیست؟

- بدون شک از مردم می‌خواهیم که قویا از تیم خود حمایت کنند. الان مسابقات تراکتورسازی و سایر نمایندگان ایران جنبه ملی پیدا کرده است و نیاز به حمایت هواداران داریم. باید انسجام ما بیشتر شود و از لحاظ هواداری در دهن باشگاه‌های عربستانی بزنیم! اصلا یکی از مسائلی که باعث ترس عربستان شده، استقبال هواداران از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا است.

* بختیار رحمانی هم بعد از حضور کوتاه مدت در پادگان مجددا به تمرینات تیم بازگشت. آیا امیر قلعه‌نویی راحت با این موضوع کنار آمد؟

- زمانی که بختیار با آقای قلعه نویی صحبت می‌کرد، من در آن جلسه نبودم ولی حرف قلعه نویی و باشگاه این است که یک بازیکن باید خودش را با شرایط باشگاه تطبیق بدهد. بختیار رحمانی یک بازیکن ملی است و باید ملی فکر کند.

* بحث حضور لوسیانو ادینیو به کجا رسید؟ آیا این بازیکن با وجود جدایی از السیلیه به تراکتورسازی می‌آید؟

- گویا باشگاه السیلیه به جای ادینیو یک بازیکن دیگر جذب کرده است. ما با ادینیو صحبت کرده بودیم و الان توپ در زمین این بازیکن است. قرار شد هر وقت ادینیو از السیلیه جدا شد به ما خبر بدهد. او اعلام کرده در ایران فقط برای تراکتورسازی بازی می‌کند و ما منتظر هستیم تا پاسخمان را بدهد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید