ورود قاطعانه دستگاه قضائی به قرارداد نفتی کرسنت و محاکمه عناصر فاسد پرونده | اتاق خبر
کد خبر: 307581
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 15:47
سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خواستار رسیدگی فوری دستگاه قضا به قرارداد کرسنت برای روشن شدن ابعاد آن و محاکمه عناصر فاسد دخیل در این پرونده در راستای نهادینه‌شدن گفتمان مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور شد.

اتاق خبر: لطف‌الله فروزنده استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصولگرا بر لزوم استمرار گفتمان مبارزه با فساد در کشور تأکید کرد و خواستار ورود قوه قضائیه به پرونده فساد نفتی به عنوان یکی از مطالبات جدی افکار عمومی شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه تحقق عدالت و مبارزه با فساد از اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی است، اظهار داشت: برخورد با فساد آثار و برکات فراوانی دارد که مهمترین آنها افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی است.

سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به صدور فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با فساد اقتصادی و توصیه‌های ایشان به مسئولان در این زمینه، تصریح کرد: خوشبختانه قوه قضائیه در زمان اخیر عزم خود را به‌طور جدی جزم کرده و اقدامات قابل تحسینی در مبارزه با فساد در کشور آغاز شده که برخورد با پرونده‌هایی همچون پرونده مهدی هاشمی و بابک زنجانی و مبارزه با دولتمردان فاسد و حتی برخورد با برخی عناصر فساد در دستگاه قضا، نمونه‌ای از این اقدامات شایسته است.

فروزنده خاطرنشان کرد: بی‌شک چنین اقدامات قاطعی باعث افزایش اعتماد مردم به قوه قضائیه و نظام می‌شود و مواضع قابل تقدیر آیت‌الله آملی لاریجانی ریاست محترم دستگاه قضا در برخورد با عوامل فتنه و جریان‌های فاسد و زمین خوار و عزم جدی ایشان برای مبارزه با فساد، موجی از امیدواری در ملت ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: مجلس و کمیسیون اصل 90 نیز در همین راستا تا حدودی فعال شده‌اند اما نکته‌ای که در این روزها ملت بزرگ ایران را آزار می‌دهد و از قوه قضائیه به‌طور جدی مطالبه می‌کند، برخورد با عناصر مؤثر در قرارداد کرسنت است که اگر عزم جدی برای این کار نباشد، با محکومیت ایران میلیاردها دلار به بیت‌المال مسلمین ضربه خواهد زد و در عین حال بستر و جسارت برای عناصر فاسد فراهم خواهد کرد.

این فعال سیاسی گفت: انتظار می‌ رود رئیس قوه قضائیه با ورود قاطعانه به این موضوع، دستور رسیدگی فوری و تعیین تکلیف قطعی برای روشن شدن ابعاد قرارداد کرسنت و محاکمه عناصر فاسد را صادر نمایند و برای اینکه فاسدان درس عبرت بگیرند و ملت عزیز نیز احساس رضایت کند، جلسات محاکمه از رسانه ملی پخش و ابعاد آن برای افکار عمومی تشریح شود که در این صورت مبارزه با فساد یک گفتمان غالب شده و آثار پیگیری در فساد را به‌دنبال خواهد داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید