اعلام آمادگی سوریه برای شرکت در نشست های ژنو | اتاق خبر
کد خبر: 307696
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 23:38
ولید المعلم:
ولید معلم وزیر خارجه سوریه روز شنبه در دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل در امور این کشور، اعلام کرد: سوریه آمادگی شرکت در نشست های ژنو در زمان پیشنهادی را دارد.

 

 

به گزارش اتاق خبر از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، ولید معلم وزیر خارجه سوریه امروز با استیفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و هیات همراه وی در دمشق دیدار کرد.
دی میستورا در این دیدار در خصوص راه حل های سیاسی بحران سوریه و تلاش های شورای امنیت برای برگزاری نشست ژنو و گفت وگو میان دولت سوریه و مخالفان در اواخر ماه ژانویه (دی/بهمن) با ولید معلم صحبت کرد.
وزیر خارجه سوریه نیز ضمن مهم شمردن قطعنامه های شورای امنیت و تلاش این نهاد برای مبارزه با تروریسم، تاکید کرد که تلاش های شورای امنیت برای حل سیاسی بحران سوریه و برگزاری نشست ژنو نشان از صداقت این نهاد بین المللی در مبارزه با تروریسم است.
معلم همچنین بر موضع سوریه در ادامه همکاری ها با فرستاده ویژه سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم و برگزاری نشست سوری- سوری تاکید و اعلام کرد: سوریه آماده است در نشست های ژنو در زمان پیشنهادی شرکت کند.
وی تاکید کرد: باید فهرستی از اسامی مخالفان سوری که قرار است در ژنو مشارکت کننده در اختیار دولت سوریه قرار بگیرد.
بر اساس این گزارش، سخنگوی استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دو هفته گذشته نیز اعلام کرد که هدف دی میستورا برگزار کردن مذاکرات سوریه در تاریخ 25 ژانویه( 5 بهمن) است.
این در حالی است که معلم در دیدار پیشین خود با دی میستورا در ماه نوامبر گذشته (آبان/ آذر) اعلام کرده بود که هر گونه تلاش برای مبارزه با ترویسم تنها با هماهنگی دولت سوریه امکان پذیر است؛ در غیر این صورت این تلاش ها به معنای زیر پا گذاشتن مبانی و قوانین بین المللی است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید