سخنگوی وزارت کشور از دلایل برکناری براتلو پرده برداشت | اتاق خبر
کد خبر: 307730
تاریخ انتشار: 20 دی 1394 - 06:06
امیری:
سخنگوی وزارت کشور در یک گفت و گوی تلویزیونی فاش کرد که برکناری معاون امنیتی استانداری به دلیل سوء عملکرد وی در ماجرای سفارت عربستان بوده است.

اتاق خبرـسخنگوی وزارت کشور در یک گفت و گوی تلویزیونی فاش کرد که برکناری معاون امنیتی استانداری به دلیل سوء عملکرد وی در ماجرای سفارت عربستان بوده است. حسینعلی امیری در حالی از قصور صفر علی براتلو در انجام وظایف اش در حراست از سفارت عربستان پرده برداشت که برخی از رسانه های تندرو امروز در تبلیغاتی سازمان یافته تلاش کردند برکناری براتلو را به انتخابات ربط دهند. حضور براتلو که از حامیان و منسوبین دولت سابق بود طی دو سال گذشته مورد انتقاد شدید حامیان دولت بود. وی مدیریت انتخابات تهران را در مجلس نهم و نیز ریاست جمهوری گذشته برعهده داشت

 امیری در این برنامه درباره رسیدگی وزارت کشور به پرونده حمله به سفارت عربستان گفت: هم اقدام عربستان محکوم است و هم حمله به سفارت این کشور. در جلسه شورای معاونین که وزیر هم در آنجا حضور داشت معاون امنیتی وزارت کشور هشدارهای لازم را درباره تجمع در برابر سفارت عربستان داده بود اما آن اتفاق رخ داد.

 

 وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌پس از اینکه رییس جمهور دستور بررسی این اتفاق را دادند کار تحقیق و بررسی آغاز شد. البته وزارت کشور هشدارهای لازم را داده بود و نیروی انتظامی و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی نباید اجازه این اتفاق را می دادند. الان هم برای قضاوت زود است که تعیین کنیم چه کسی مقصر است. آقای ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور هم گفتهاند تاکنون 60 نفر دستگیر شدهاند که در حال بازجویی هستند. هرکسی به هر نحوی در این قضیه دست داشته باشند به دستگاه قضایی معرفی میشود و با قاصر و مقصر این اتفاق برخورد میشود.

 

 سخنگوی وزارت کشور در ادامه درباره دلیل برکناری معاون امنیتی استاندار تهران گفت: در برخی اخبار آمده است که معاون امنیتی استاندار به خاطر انتخابات کنار گذاشته شده است که این خبر اشتباه است. یکی از دلایل برکناری وی به خاطر اتفاقات سفارت عربستان بود. در موضوعات دیگر هم به وی تذکراتی داده شده بود که به موقع انجام وظیفه نکرده بود و بالاخره با تصمیم وزیر کشور کنار گذاشته شد.

امیری در پایان افزود: درباره اینکه این حادثه سازماندهی شده بود یا خیر نیز در حال بررسی هستیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید